| AndreiV1111 a întrebat:

Buna TPU vreau sa va intreb ce profil ar fi mai bun : mate-info sau stinte ale naturii si ce facultati as putea urma dupa terminarea liceului?

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Puteai pune intrebarea la categoria ''cariera'' era mai potrivita in locul ala. Dupa mine,eu iti recomand stiintele naturii. aplici matematica cu un rost. Inveti despre natura si tot ce te inconjoara. Este foarte bun profilul,merita. Mai departe,ai acces cu usurinta in domenii cautate si apreciate cum sunt medicina generala umana,veterinara, biologie, chimie, fizioterapie etc Desigur, e alegerea ta. funda, pentru parere?