| AndreiV1111 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa va intreb ce profil ar fi mai bun : mate-info sau stinte ale naturii si ce facultati as putea urma dupa terminarea liceului?

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Poti urma orice facultate dupa, dar fara meditatie la admitere poate o sa fie greu in functie de ce materii ai facut in liceu si la ce materii dai la admitere...

E foarte bine ca gandesti asa.
Intreaba-te ce vrei sa faci in viata, dupa cauta informatii si vezi ce trebuie sa faci pentru asta, poate nu e nevoie de facultate si daca e dupa cauti facultatea, vezi cum se intra si dupa alegi liceul laughing)

Si inca ceva, sa zicem ca te-ai decis, daca intre timp dezvolti o pasiune pentru ceva sau vrei sa faci altceva nu ezita!

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Depinde pe ce domeniu doresti tu sa te realizezi. Ce iti place sa faci?