| AnneIsHere a întrebat:

Vreau sa va spun ca, am citit toate 3 volumele "Insemnarile unei pustoaice".Dar sfarsitul a fost foarte, cum sa spun, naspa.Adica cand Niki a dat sa se sarute cu Brandon s-a bagat sora ei mai mica Brianna.Si Nikki nu stie daca Brandon o place si nici el nu stie daca ea-l place.Credeti ca va mai fii un volum?

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Până acum sunt 6 cărţi, următoarea va fi pe piaţă abia anul viitor (mă refer la cele în engleză). Uite aici http://en.wikipedia.org/wiki/Dork_Diaries
Deci cu siguranţă povestea nu se termină încă :)

| AnneIsHere explică (pentru DakotaRoyse):

Toate 6 sunt pe piata?

| DakotaRoyse a răspuns (pentru AnneIsHere):

În română cred că sunt doar 3 publicate până acum. Dar da, sunt 6 pe engleză.

| AnneIsHere explică (pentru DakotaRoyse):

Sti cumva cand a aparut cartea?

| DakotaRoyse a răspuns (pentru AnneIsHere):

Păi a patra carte din serie, a apărut, în engleză, în octombrie 2011. Teoretic ar fi trebuit deja să apară şi pe română, de atâta timp, dar cine ştie, probabil nicio editură n-a mai cumpărat drepturile ca să o traducă.

5 răspunsuri:
| CcIiNnEeVvAa a răspuns:

Da, va mai fi. Am citit pe internet intr-un articol ca deja a inceput sa il scrie. Si eu abia il astept! love struck