| Avram_Isabela_1977 a întrebat:

vreau si eu niste idei de jocuri pentru ziua mea de nastere dar, nu as vrea jocuri din acestea foarte cunoscute gen scaune muzicale, mima,,, etc... ceva care putem sa jucam mai multi si sa nu fie plictisitor... cat mai repede daca se poate. Multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| loveahhhh a răspuns:

Pai inainte de ziua mea, toti copii stabileam un joc, dar cele mai jucate erau pititea, ratele si vanatorii, imparate luminate, valiza, carti: urmatoarea carte, adevar si provocare, fete filme sau baieti... etc

| Avram_Isabela_1977 explică (pentru loveahhhh):

Imi explici si mie jocul asta cu valiza?

| loveahhhh a răspuns (pentru Avram_Isabela_1977):

Pai o persoana spune alfabetul si alta ii spune stop la ce litera a ramas fiecare mebru trebuie sa spuna un obiect care sa inceapa cu litera rspectiva care sa incapa intr-o valiza si asa pana cand numai stiu cuvinte, iar daca nu stii un cuv cand iti vine randul spui pas si spui tura viitoare 2 cuv

7 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Killer preda-te pe porunci

| Avram_Isabela_1977 explică (pentru Ramona000):

Cum ii asta?

| Ramona000 a răspuns (pentru Avram_Isabela_1977):

Este un joc cu carti
deci se i-au din pachet as si popa si inca cateva carti normale daca sunteti 4 luati inca 2 carti normale ca celalalte sunt as si popa se amesteca si se impart kilerul adica popa trebuie sa faca semne cu ochiul alcuiva, iar cartea normala trebuie sa zica mort si sa nu se uita la killer deoarece politistul asul il poate vedea si poate sa-l prinda zicand kiler predate dar daca kilerul a facut cu ochiul politistului atunci poili zice kiler predate si poli castiga

| oana98 a răspuns:

Lista jocuri:
1.Adevar sau provocare(pe dezbracate)
2. Poker
3.Ruleta Ruseasca
4.Cruce(pe bani, cu cartihappy )
5.Concurs de mancatlaughing-pentru
6. Karaoke
7...ahm nu mai stiu, daca imi mai vin idei iti spunbig grin

| Avram_Isabela_1977 explică (pentru oana98):

Explica-mi si mie cruce si ruleta ruseasca suna fain laughing