| Lu3sa a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri inteligente.

Răspuns Câştigător
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

1.Whhat dacă viaţa veni cu o ◄ ◄ REW PLAY ► ▌ ▌ █ ▌ PAUSE STOP
2. Mi-am pierdut ursuleţ de pluş. Pot sa dorm cu tine?
3. Femeile întotdeauna vă faceţi griji despre lucruri pe care barbatii uita; oameni vă faceţi griji mereu despre lucrurile pe care le amintesc femeilor.
4. Întreaga lume este mare! Asta este … până când te vei trezi.
5. Când inamicii tăi sunt greşeli, nu le întrerupă.
6.Nu contează cât de mult ne-am călătorit pe drumul greşit, ne putem întoarce mereu în jurul valorii.
7.Atenţie, nu este sigur să vorbeşti cu mine la acest moment.
8. Uneori cea mai buna razbunare se mişcă înainte şi de a fi fericit, în ciuda oamenilor care încearcă să vă trageţi în jos.
9.Adevărata frumuseţe a unei femei este abilitatea ei de a face un om mai bun în fiecare mod.
10.Nu puteţi face aceeaşi greşeală de două ori. A doua oară când îl face, aceasta nu mai este o greşeală, este o alegere.
11.Sunt atat de inteligent ca, uneori, eu nu înţeleg un singur cuvânt din ceea ce spun.
12. N-am uita de necazuri, doar pare întotdeauna să mă găsească.
13. Mintea mea îmi spune să renunţ, inima mea nu mă va lăsa.
14.Nu se poate ocupa atenţia mea nedivizată.
15.Nu trebuie sa ma uit la ceea ce spui dacă te uiţi la ceea ce crezi.
16.Problema de rezolvare a unei probleme nu este o problemă, dar atunci când o problemă rezolva o problemă fără nici o problemă, atunci problema nu este deloc o problemă. Orice problemă?
17. Oamenii poarta masti pentru a vedea cui îi pasă suficient pentru a vedea prin ea. Am construit un zid în jurul meu pentru a vedea cine ar fi destul de curajos să-l urce.
18. Există o linie subţire între nebunie şi geniu. Eu, eu, sunt la mijloc, şi destul de sincer, mă bucur de fiecare al doilea el.
19. Vreau o relaţie reală, nu un facebook
20. Oameni nebuni iubesc oameni nebuni oameni normali vere nu inteleg.

Poti fi infidel, dar niciodata neloial. (Gabriel García Márquez)

Adevarul este rareori pur si niciodata simplu. Oscar Wilde

Raul trebuie taiat inca de la radacina. (Persio)

Raul este binele cel mai puternic. (Clemente Rebora )

Binele si raul nu au nici o limita, cu exceptia faptului ca ambele exista. (Vittorio Emanuele Orlando )

In fiecare din noi exista o sursa secreta de rautate: instinctul. (Carlo Maria Franzero)

Daca nu ar exista cainii, probabil ca unii dintre noi ar iesi deloc la plimbare. (autor necunoscut).

Un cowboy este un om curajos cu un cal. (William James)

Inainte sa faci ceva perfect, fa ceva perfectibil.

Daca vrei sa elimini zgarcenia, trebuie ma intai sa elimini pe mama ei…. luxul (Cicero)

Saracul doreste mai mult, zgarcitul vrea tot. (Publilius Syrus)

Averea, daca nu-ti aduce fericirea, macar te ajuta sa traiesti confortabil in suferinta.(Helen Gurley Brown)

Este mai bine sa fi frumos decat sa fi bun, dar e mai bine sa bun decat sa fi urat. (Oscar Wilde)

Cea mai mare frumusete este cea invizibila pentru ochi, dar vizibila pentru inima. (anonim)

Onestitatea reprezinta primul capitol din cartea intelepciunii. (Thomas Jefferson)

Daca sotii ar fi trait separat, numarul casatoriilor care rezista ar fi fost mult mai mare. (Nietzsche)

O casatorie de succes este un edificiu care trebuie sa fie recladit zi de zi. (Andre Maurois)

Unde exista casatorie fara dragoste, va exista si dragoste fara casatorie. (Benjamin Franklin)

Familia reprezinta raiul intr-o lume nemiloasa. (Christopher Lasch)

Fericirea inseamna sa ai o familie numeroasa, iubitoare si unita dar care sa locuiasca in alt oras. (George Burns)

Bunul simt va deschide usile pe care nici cea mai buna educatie nu le poate deschide. (Clarence Thomas)

A citi fara sa gandesti e ca si cum ai manca fara sa digeri. (Edmund Burke)

Un om care nu gandeste pentru el nu gandeste deloc. (Oscar Wilde)

Fericirea sau nefericirea oamenilor este in mare parte opera lor. (John Locke)

Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este in felul in care urci pantele abrupte spre varf. (Gabriel García Márquez)

Nu avem dreptul de a consuma fericire fara a o produce. (George Bernard Shaw)

Dragostea inseamna sa pui fericirea persoanei iubite mai presus de propria fericire. (H. Jackson Brown, Jr.)

A scoate prietenia din viata e ca si cum am scoate soarele din lume. (Cicero)

Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri. (Aristotel)

Prietenia sfarseste acolo unde incepe neincrederea. (Seneca)

Tine-ti prieteni aproape, iar dusmanii si mai aproape. (Sun Tzu)

Dificultatea nu e in a gasi un prieten pentru care sa mori, ci de a gasi un prieten pentru care merita sa mori. (Homer)

Sunt atat de inteligent ca, uneori, nu inteleg un singur cuvant din ceea ce spun. (Oscar Wilde)

Singurul lucru care nu ma lasa sa invat este educatia mea. (Albert Einstein)

Sfatul meu este sa te casatoresti: daca ai descoperit o sotie buna vei fi fericit; daca nu, vei deveni un filozof. (Socrates)

Oamenii doresc acelasi lucru de la lenjeria de corp ca si de la femei: un pic de sprijin, si un pic de libertate. (Jerry Seinfeld)

In dragoste, singura victorie este fuga. (Napoleon Bonaparte)

2 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara cred că şi tu ai fi în stare să-ţi compui unul, sunt multe cuvinte care delectă un fenomen exact şi precis, inteligent!

| AnonymousTPU007 a răspuns:

Scrii la status "sunt intelectuala"laughing