| YoDeDea a întrebat:

vreau si eu povesti de groaza reale sau invetate dar sa fie de groaza scurte sau lungi
Pentru cea mai buna poveste funda!

P.S. nu nvreau povesti daea sa nu poti dormi noaptea cat mai funny

3 răspunsuri:
| PestisorDeAur a răspuns:

Zdrentele
Din satul de unde vin eu babele inca mai practica farmece.
Daca vezi pe camp o carpa sau o zdreanta nu trebuie sa o atingi sau sa treci peste ea.
Intr-o zi mergeam cu o vecina sa luam vitele acasa, iar ea a trecut peste o carpa si a ramas cu gura stramba.
Din acel moment a inceput sa vorbeasca foarte urat si sa blesteme pe oricine.
Pe la inceputul lui Aprilie casa ei a fost arsa de un incendiu, dupa o luna de la inmormantarea ei, pe 4Mai au scos femeia pentru ai infinge un tarus in inima deoarece satenii credeau ca ea a izbucnit incendiul care a ars un camp, o padure, 3 case batranesi si 7oameni.
De groaza e faptul ca femeia arata ca in ziua inmormantarii si avea gura normala... Poveste Adevarata...

| YoDeDea explică:

Sa stiti ca nu vreau linkuri daca vrei AndradaRoxana9 poti sa copii povestile ca asa nu... SORYY!