| Ariia a întrebat:

Buna TPU. ziceti-mi si mie ce carti as putea citi. Am citi academia vampirilor, Jurnalele vampirilor, Casa nopti, Gossip Girl ...etc etc. Ce mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

Eu ti-as recomanda: The shinning (o super carte si film dupa ea).

9 răspunsuri:
| AndreeaIoaana1406675e3 a răspuns:

Buna...
Pai sunt multee.
daca nu ai vazut poti citi
1 twilight :new moon, eclipsa, amurgur, zori de zi
2 ingerul noptii
3 jurnalul unui pusti :volumul 1 si 2
4 damnare.
si sunt foarte multe
te rog mult imi dai funditabatting eyelashes
am nevoie.>big grin

| Myuu a răspuns:

Din cate am observat iti plac cartile cu vampiri iti recomand sa citesti si Twilight (Amurg) sunt super cartile happy

| XoXzY_6216 a răspuns:

Amurg |
Luna noua |=> cred ca sti cartile(Edwar Cullen si Bella)
Zori de zi |
Eclipsa |
Confesiunile unei iubarete
Ne vedem pe net.etc...
Sper ca te'am ajutat.
Funda?puppy dog eyes

| Ionut_2962 a răspuns:

Frumoasa din padurea adormita mai schimba si tu peisaju numa din astea satide ai citit bagate la o laleaua deagra muschetari ceva frumos contele de monte cristo sau ceva carti politiste tiar placea mie alea imi plac cel mai mult Afacerea Clonegate \
O Crima anuntata
Misterul din caraibe

| OanaMajoMadness a răspuns:

Eu tias recomanda o carte de comedie.are 2 volume dar cand o citesti pur si simplu incepi sa razi. cele 2 volume au acelasi nume:jurnalul unui pusti.e super cartea!

| ♫♥laurik♥♫ a răspuns:

Eu iti recomand cartile din colectia CHIC. Sunt super love struck
Uite cateva exemple :
Clubul dependentelor de pantofi - Beth Harbison
Nu-s genul asta de fata - Catherine Alliott
Secretele unei dependente de pantofi - Beth Harbison
Pentru totdeauna - Cathe Kelly
Fata fantoma - Sophie Kinsella
Casa de pe plaja - Jane Green love struck
Eu cu sora mea mai mica - Jennifer Weiner
Secrete din trecut - Cathe Kelly
Se poarta nuntile - Katie Fforde
Lectii de iubire - Cathy Kelly
Cred ca te iubesc - Allison Pearson
Clubul de pe 5th Avenue - Candace Bushnell
La cumparaturi cu Minnie - Sophie Kinsella happy

| xDqqq a răspuns:

Sotia calatorului in timp
twilight
jocul ingerului
cele din coletctia chic (http://www.polirom.ro/catalog/colectii/chic/)
oliver twist
singur pe lume
marile sperante
la rascruce de vanturi
Panza de paianjen
Quo Vadi
singeri si demoni
colectia Goosebumps
Notre-Dame de Paris
Cuore
Crimă şi Pedeapsă

spor la citit :D

| Bella_4690 a răspuns:

-Micutele Mincinoase( o carte cu mult mister la fel ca si serialul )
-Invocarea, Revelatia, Rafuiala ( fac parte din seria "Fortele Raului Absolut" )
Cauta pe net si vezi despre ce este vorba in aceste carti. Sper sa iti placa happy

| Lambada a răspuns:

Poti citi cartea SFtongueizda Mati cea Paroasa rolling on the floor