| Miruna68grumy a întrebat:

Trec in clasa a 6-a si am primit caiete de vacanta la romana si mate si o fisa de citit de pe ea si de făcut fise de lecturi la ce am citit. Caietul la romana e foarte usor si plănuiesc sa îl fac intr-o zi ca mai am jumătate din el însă la mate e foarte greu nu am ajuns nici la jumătate ai am 200 pagini sad. Nu stiu ce sa mă mai fac caci mai am destul de mult la mate vreo 140 pagini si de citit cel Putin 20de lecturi
eu tot pierd vremea la calculator si tv si desi îmi propun sa termin alea odată nu reusesc sad. Ce sa fac? Mai am doar 2 săptămâni? Îmi puteri spune cum sa îmi fac un program? happy

3 răspunsuri:
| Cloudless a răspuns:

Imposibil laughing, complet imposibil. Deja creierul tau e setat pe relaxare, daca vrei sa schimbi asta trebuie pasi mici dar siguri. Ocupate de scoala macar vreo 4 ore pe zi mai spre seara cand e racoare si liniste si poate e un inceput bun. Succes

| Rahzy a răspuns:

Nu stiu cum sunt profesorii tai, dar eu din clasa a 5-a nu am mai ''reusit'' sa-mi termin temele de vacanta, desi am invatat la una dintre cele mai bune scoli din oras, cred ca erau doar 2 fete din clasa care isi terminau temele. Oricum mai ai inca 2 saptamani, las-o mai usor cu timpul liber si incearca sa faci cat mai mult.

| quantshop a răspuns:

Poti incepe spre exempu sa vezi cateva video postate pe https://www.youtube.com/user/RezolvariMatematica sa-ti mai amintesti materia si sa intri in ritm. Si apoi un program strict de lucru...