| funditza a întrebat:

Trec in clasa a 6 a si tema mea de vacanta este: la mate am o culegere de 93 de pagini, la romana o culegere de 99 de pagini si 5 romane de citit, la elgleza o carte de 150 pagini si la biologie o colectie de solzi de peste!

vi se pare prea mult?!

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Deloc. Daca te organizai de la inceputul vacantei acum le terminai.Las` ca ajungi tu la liceu.Acolo sa vezilaughing

| TeoPT a răspuns:

Eu am avut 20 de teste de recapitulare la mate (obligatoriu)
o culegere de 100 pagini la romana (optional)
cateva carti (optional) - am citit doua

si trec a 8a

deci mi se pare extrem de mult ce ai tu. Eu in a 5a nu am avut teme de vacantalaughing iar in a 6a o culegere de 150 pagini la matematica dar atatlaughing si nimeni nu poate spune ca scoala la care sunt e slaba. Dar profii sunt destul de normali

| Alexandru a răspuns:

Acum da, poate parea cam mult. Dar daca puneai intrebarea aceasta pe 20 iunie sa zicem, nu mi se mai parea mult.
Lasand la o parte asta, eu nu prea sunt de acord cu temele de vacanta, mai ales in vacanta de vara. Destul ca materia este mult prea voluminoasa si ghiozdanul unui copil roman cantareste cel mai mult dintre toate tarile din Europa.
Macar acum elevii sa fie mai odihniti si relaxati ca in timpul anului scolar oricum se cam exagereaza...

| Alina a răspuns:

Nu e mult, e f bine sa lucrezi mult pentru a intra l un liceu bun si apoi l fac

| alexandra_9303 a răspuns:

Vai de mine>
E mult. Prea muult.

| Sofffie a răspuns:

Deja ma doare capul, este uimitor de mult, da ce esti tu robot? Nici mie nu-mi dadea atata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaa. E mult. Incearca sa faci si tu doar cat poti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fii stresat, si trebuie doar sa ai incredere in tine, si sa crezi ca poti face oice.

Răspuns utilizator avertizat
| Konan a răspuns:

Daaaa. E mult. Incearca sa faci si tu doar cat poti!

Întrebări recente