| IrinaCamelia a întrebat:

Am nevoie urgent de un raspuns la o intrebare big grin Eu am liceul departe de casa si fac in jur de o ora si iau metroul dupa care astazi am luat un autobuz.Fiind presata de timp am uitat ca de 2 zile mi-a expirat abonamentul si fix la urmatoarea statia a intrat controlorul.Nu aveam buletinul decat carnetul de elev si mi l-au cerut altfel nu m-ar fi lasat sa plec.Le-am dat carnetul si s-au uitat, m-au intrebat de ce nu mi-am reinoit abonamentul si le-am spus ce s-a intamplat insa nu au vrut sa auda si m-au intrebat daca pot sa fac rost de 50 de lei pentru amenda.Dar nu aveam de unde si am vazut ca a scos un carnetel mic si mi-a notat adresa dar nu si numele si mi-a dat drumul si mi-a mai spus ca va veni acasa o amenda de 1 milion jumate.I-am spus asta si unei colege si mi-a spus ca poate nu va veni si a vrut sa ma sperie sau incerca sa faca rost de bani.Acum imi e frica ca va veni amenda, tin sa precizez ca ei nu aveau legitimatiile de controlori si cand am avut abonament si a venit controloru mereu imi aratau legitimatia.As vrea sa-i intreb pe cei care au fost pusi in situatia mea si daca au primit sau nu amenda acasa sau ce s-a intamplat! Va rog sa-mi raspundeti, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Moriarty77 a răspuns:

Nu iti vine nici o amenda acasa. Daca nu o platesti, dupa un timp se recalculeaza(adica se sterge din baza lor de date).

1 răspuns:
| PuSsSiCaT a răspuns:

Daca nu ti-a luat numele nu are cum sa iti dea amenda, deoarece nu ar stii cui laughing stai linistita, poate vroiau doar sa te sperie. (din cate stiu eu, amenda ti-o da pe loc)