| Biibiiana a întrebat:

Bună tuturor! Am o mică problemă.
Deci, am doi papagali (nimfe- mascul şi femelă).
Problema este că femela pare bolnăvioară.
Stă pe bară si se uită doar intr-o direcţie, pare plictisită intr-un mod, dar, de asemenea şi-a bagat ciocul in pene şi mi se pare că e tristă + că de obicei când voiam să o iau pe deget venea, dar acum se ţine foarte strâns de bară. şi dacă o iau pe deget mă strânge foarte tare, ca şi cum îi este frică. Azi dimineaţă când am luat-o a început să fluiere, eu una am văzut-o fericita, dar după aceea...
Am sunat la veterinar, dar este in concediu până in 28.
Vă rog, daţi-mi nişte sfaturi în această privinţă.
Mulţumesc că aţi citit. Dau fundiţă.

1 răspuns:
| giucu a răspuns:

Buna am sa te ajut eu pentru incepu incerca sa izolezi cealalta nimfa deoarece cea bolnava poate are vreo boala sau ceva si mai bine sa fie in siguranta. ceau care este plictisita asa zis mananca? daca nu nu cred ca mai rezista mult. stiu cum este deoarece am avut si eu papagali si la fel s-a intamplat sper sa nu te descurajejcrying