| aleexandraqueen a întrebat:

Buna tuturor.Am o mica problema.Mie imi place de un baiat.El are un frate cu un an mai mic de cat mine.Eu m-am apropiat foarte mult de fratiso.dar de 2 saptamani nu ma mai baga in seama. tineam foarte mult la fratele lui.Mie dor de el.dar el crede ca eu am zis ceva rau de el..cum sa l convig sa se impace cu mine/?

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Deci tie iti place de un frate dar te-ai apropiat mai mult de celalalt? Iar acum care dintre cei doi nu te mai baga in seama? Ambiguu

| AliTheo18 a răspuns:

Probleme de genul se pot rezolva doar discutand, altceva nu ai ce face. Atunci o sa vezi sentimentele lui, ce crede etc. Nu ai cum sa-l convingi altcumva, trebuie sinceritate, totul pe fata. Asa o sa afli care este problema si daca se poate remedia, daca nu, nu il forta, e alegerea lui si baieti sunt peste tot.

| MarieElene888 a răspuns:

Poți încerca sa ii trimiți un mesaj scurt de genu’ : " Hey, putem sa vorbim?" Va întâlniți undeva ( probabil la scoala) și ii spui ca prietenia voastră a însemnat mult pentru tine. Îl faci sa înțeleagă ca nu ai mințit și ii spui ca vrei sa luați de la capăt. Încerci sa fi cât de calma poți și încrezătoare! Bafta