| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, am o mica problema, sunt putin praf cu psihicul si as avea nevoie de ajutor.Sunt clasa 12 a la Emil Racovita in sem acesta am avut multe absente din cauza unor probleme de sanatate si financiare,acum trebuie sa ma transfer sau ma exmatriculeaza, asa ca ma transfer la alt liceu tot asa bun. Faza e ca ai mei sunt suparati si ei cred ca i-am facut de rusine, sunt dezamagiti, sincer eu vad asta ca pe un nou inceput si pot sa zic si o lectie din care am invatat.Acuma m-au pedepsit si na ma simt nasol.Plus ca liceul il am tot la Raco doar al 2 lea sem din a 12 a il am la altul.Ei cred asta ceva de neiertat si nu stiu ce sa fac. Ajutati-ma va rog.

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu cred că poți să te transferi cu atâtea absențe. Ar trebui să ai situația încheiată pentru a te putea transfera.

| cristiflori98 a răspuns (pentru Andreeush):

Acuma am 40 de absente si saptamana viitoarea ma incheie la absolut tot.Deci se poate?

| Andreeush a răspuns (pentru cristiflori98):

Dacă îți încheie toate mediile și nu ai rămas corigent la nici o materie atunci te poți transfera.

| Furnicuta000 a răspuns:

Stai ca nu am inteles. Tu ai avut probleme de sanatate si financiare care te-au impiedicat sa mergi la scoala iar parintii te-au pedepsit pentru asta? Pentru ca ai avut probleme? Sau ne minti cumva?

| Vikaa a răspuns (pentru Furnicuta000):

Mai exista si parinti exagerati.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Vikaa):

Daca ar fi avut probleme de sanatate si financiare cu siguranta parintii ar fi stiut si ar fi stiut ca nu merge la scoala pentru ca ar fi fost acasa, nu? Eu cred ca a chiulit