| anonim_4396 a întrebat:

tuturor! Am o problema si sper ca aici sa-i gasesc rezolvarea, sa vrea cineva sa ma ajute. Ma simt foarte singura in ultima vreme, nu prea am cu cine sa vorbesc, la cine sa-mi spun necazurile, mi-am pierdut increderea in persoane dupa o intamplare neplacuta. Cum sa fac sa reusesc sa merg mai departe chiar daca momentan nu am pe nimeni aproape? Eu tot timpul am fost cu ideea ca: singur in viata nu poti sa reusesti. Ce pot sa fac acum? Astept sfaturile voastre...sad

7 răspunsuri:
| loryys a răspuns:

Cautati prieteni de incredere, sau descrie toate intamplarile tale intr-un jurnal sau vorbim pe mess jaquelinelorena@yahoo.com

| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

E foarte complicat, si eu am trecut printr-o perioada asemanatoare, atunci cand dai de necazuri si toti cei de langa tine te lasa... tu incearca sa zambesti! sa fi cu zambetul pe buze chiar daca doare! nu lasa sa se bucure altii de suferinta ta pentru ca aceasta pasa proasta va trece! ai sa vezi! si totul va fi bine. timpul e singurul care le rezolva pe toate! nu te descuraja pentru ca d-zeu nu te lasa!

| thelowe a răspuns:

Si eu iti recomand sa iti faci un jurnal.eu pana acum nu am simtit nevoia sa am unul si nici credeeam ca o sa imi fac candva(mi sa parea absurd ca scrii gandurile pe o foaie si sa stii ca, daca il pierzi, e naspa.asa ca am recurs la o alta varianta.mi-am descarcat o aplicatie tip jurnal pe tel si cred ca e mai sigur.ca sa o deschizi e nevoie de parola big grin).cat despre increderea in oameni, e adevarat ca multi nu o meita pentru ca isi bat joc, dar sunt sigura ca ai unele persoane mai apropiate care o merita.

| thelowe a răspuns:

Poate prietenele tale sunt mai imature sau nu au indeajuns de multa experienta pentru a-ti da sfaturi, asta neinsemnand ca nu le pasa de tine.si inca ceva, eu cred in ideea unei singure foarte bune prietene.cand ai mai multe, ajungi sa realizezi nu ai nici una.

| GeutzzaaTha a răspuns:

In primul rand daca simti nevoia sa te descarci. poti tine un jurnalwinking In al doilea rand ai dreptate, singur in viata nu prea poti sa reusesti. Eu zic sa incerci sa iti gasesti prieteni buni in care sa poti avea incredere si carora sa le poti spune orice. Sper k te.am ajutat :* si bafta in continuare. Sper sa depasesti acest moment neplacut sin viata ta :*

| Madytzaa a răspuns:

Stiue cum te simti.Si mie mi s-a intamplat la fel, dar am continuat sa merg mai departe fie ca sunt singura, fie ca aveam prieteni.Dar viata merge inainte.Stai linistita caci viata merge inainte.Vei gasi si prieteni adevarati. Daca ceilalti se poarta indiferenti cu tine plateste-le cu aceeasi moneda si o sa se intoarca singuri la tine. Sper ca te-am ajutat.Si nu uita:ai incredere in Dumnezeu in continuare caci viata este frumoasa.

| larissaXD a răspuns:

Stiu exact cum te simti! Prin asta trec acum! Pana si mama ma ignora penntru ca sunt certata cu ea si simt ca ma urastte. In fine ceea ce vroiam sa te intreb este daca esti la scoala/liceu ceva pentru ca prin intermediul scolii iti poti face prieteni si sa priinzi curaj sa ai zambetul pe buze. Exact ceea ce fac eu.Si crede-ma ca ajuta foarte mult, decat sa tii inchis in tine. Astept raspuns! :********