| anonim_4396 a întrebat:

Salut! De aproape un an de cand m am despartit de iubita mea, ma simt foarte deprimat. Am incercat sa mi fac alta iubita, dar n am avut prea mult noroc...si asta ma face sa ma simt foarte singur si nefericit, nu prea mai gasesc nici un lucru de care sa ma bucur. ...Cu cat trece timp cu atat ma simt mai singur si pierdut. Ce sa fac? Astept parerile voastre. Mltumesc

Răspuns Câştigător
| Marya6329 a răspuns:

Hey! Eu cred ca scrii pe acest sait pentru ca simti nevoia sa spui cuiva, dar probabil nu spui cunoscut pentru ca nu vrei sa te judece nimeni asa ca ai scris aici, de fapt acesta ii si scopul site-ului.In legatura cu visul tau, pai se vede ca ti foarte mult la ea si nu merita.In acest moment singuratatea te-a distrus pe dinauntru si de aceea gandesti asa ceva.Crede-ma viata merita traita,nu are niciun rost sa renunti la ea pentru o persoana care nu merita.Pur si simplu incearca sa uiti tot ce s-a intamplat intre voi, is foarte constienta de faptul ca este un lucru greu dar nu te mai gandi, lasa-te purtat de farmecul minunat al vietii.Intr-o zi iti vei da seama ce indeamna iubirea adevarata si atunci o sa simti cu adevarat ca traiesti P.S:sa nu faci vreo prostie pls, viata chiar merita traita

14 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Pai nu este bine, prin popor umbla vorba cui pe cui se scoate si pofta de a minca vine mincind.Deci sfatul meu sa nu te lasi pagubas ca si alta o ofta dupa tine si tu nu o bagi de seama.Chestia cu deprimarea sa fim seriosi deprimat sa fi ca ai note mici ca nu citesti etc Prietene gasesti la tot pasul. Timpul le vindeca pe toate si va scoate si in calea ta pe cineva.Tot prin popor umbla vorba tot sacul gaseste petecul. Deci stai si tu la rind si pina atunci cauta.

| sporu a răspuns (pentru Urzi23):

Multumesc asa cred si eu ca timpul le va vindeca pe toate, dar parca nu mai am rabdare...caut si caut, dar nu se iveste nimic... oricum multumesc

| Marya6329 a răspuns:

Hei,dragostea poate avea multe fete.Tu trebuie sa fi increzator in tine, sa lasi sa iasa din tine aceea suparare care te stapaneste.Cel mai bine ar fi daca ti-ai gasi alta prietena dar daca cum ai spus tu nu ai noroc nu dispera, exista mai multe modalitati de a fi fericit.nu te mai gandi la ea, gandeste-te ca poate ea te-a uitat si poate isi imparte viata cu altul, nu fi uh trist din cauza asta...vezi gasi persoana potrivita, aceea persoana care ti-e destinata sa o iubesti si sa te iubeasca, dar pana atunci poate ca viata se va mai juca un pic cu sentimentel tale si poate ca ceea ce este "iluziia inimii" tu vei crede ca este iubire.Fii puternic si traieste-ti viata stii cum se spune "nimeni nu-ti merita lacrimile, iar cei care le merita nu te vor face niciodata sa plangi" be happy te pup

| sporu a răspuns (pentru Marya6329):

Multumesc mult, mi ai mai ridicat un pic moralul...imi place sa cred in destin si in persoana potrivita, sufletul pereche. Sper sa fie totul cum ai zis...dar oare cat voi mai astepta, cat va trebuii sa mai indur singuratatea?

| Marya6329 a răspuns (pentru sporu):

Daca astepti ca singuratatea sa dispara ea va dura si mai mult...nu te mai gandi ca esti singur.Fa lucturile care-ti plac, stai cu prietenii sau orice te-ar putea sa uiti.Gandeste-te ca viata merita traita! ma bucur foarte mult ca te-am putut ajuta, oricum fii puternic! hei si daca mai ai nevoie de ajutor eu sunt aicihappy

| sporu a răspuns (pentru Marya6329):

Pai singuratatea asta ma sufoca atat de mult incat oriunde as merge si orice as face, poate ca mai imi trece din tristete, dar in sufletul meu sunt altfel. Tin sa mentionez ca nu ma exteriorizez, cand vb cu cineva arat alfel de ce simt cu adevarat si imi ascund supararile in suflet. Multumesc ca ma ajuti si ma sprijini, chiar ma bucur. Daca mai am nevoie de ajutor? Pai nu stiu... oricum o sa ti urmez sfatul...

| Marya6329 a răspuns (pentru sporu):

O sa iti treaca in cele din urma iti garantez...tu doar traieste-ti viata pup

| sporu a răspuns (pentru Marya6329):

Azi dimineata am avut un vis ciudat, am visat o pe fosta si m am trezit asa brusc, am avut un semntiment ciudat. Stiu ca e cu altcineva acum...si mai stiu ca nu ar trebui sa ma mai gandesc la ea cand ma simt singur, dar asa sunt eu. Si la cum sta situatia acum crede ma ca prea mai am chef de viata...stiu ca suna aiurea ca si cum as fi un om cu probleme, dar cred ca fiecare dintre noi ajungem la concluzii asa de aspre la un moment dat. Eu sper sa trec peste, nici macar nu stiu de ce am scris toate lucrurile astea pe un site.

| sporu a răspuns (pentru Marya6329):

Da, m ai citit perfect. Sper ca ce ai spus sa se adevereasca. Iti multumesc ca ma sustii, chiar daca nu sunt decat un simplu strain pentru tine, as vrea sa ti pot multumii intr un fel pentru asta. Sincer nu prea mai vad farmecul vietii desi ma chinui si ma straduiesc sa mai cred ca totul se va schimba in bine. Ahh...

| Marya6329 a răspuns (pentru sporu):

Hey! mie imi face placere sa fiu de ajutor si "be happy"

| Marya6329 a răspuns (pentru sporu):

Hey! Eu cred ca scrii pe acest sait pentru ca simti nevoia sa spui cuiva, dar probabil nu spui cunoscut pentru ca nu vrei sa te judece nimeni asa ca ai scris aici, de fapt acesta ii si scopul site-ului.In legatura cu visul tau, pai se vede ca ti foarte mult la ea si nu merita.In acest moment singuratatea te-a distrus pe dinauntru si de aceea gandesti asa ceva.Crede-ma viata merita traita,nu are niciun rost sa renunti la ea pentru o persoana care nu merita.Pur si simplu incearca sa uiti tot ce s-a intamplat intre voi, is foarte constienta de faptul ca este un lucru greu dar nu te mai gandi, lasa-te purtat de farmecul minunat al vietii.Intr-o zi iti vei da seama ce indeamna iubirea adevarata si atunci o sa simti cu adevarat ca traiesti P.S:sa nu faci vreo prostie pls, viata chiar merita traita

| sporu a răspuns:

Ce sa fac sa ies din starea asta?

| sporu a răspuns:

Ce sa fac sa ies din starea asta depresiva?

| Urzi23 a răspuns (pentru sporu):

Am si aici cel mai tare leac.o iei pe calea rugaciunii catre Dumnezeu.Pui mina pe Dumnezeiestile Scripturi si incepi sa citesti, pui mina si citesti Sf Psaltire o Catisma/zi bine este sa iei binecuvintare de la Parinte.Nu am pomenit om sa moara ce se roaga din contra toti zic ca le merge mai bine, Nu am pomenit om sa fie jupuit de viu ca da cu nasul pe la Sf Biserica.Nu am pomenit credincios cazut in depresie, daca te duci la tara si spui cuvintul depresie taranii vin cu creanga de spinz crezind ca este porcul bolnav si au si ei necazuri cu marfarul.Ei le rezolva cu capul si cind nu mai dau de solutii se vaita la vecini la rude la Parinte ei nu dispera tabara cu rugaciunea si nu uita sa ii multumeasca lui Dumnezeu "numai unul a multumit si acela era de alt neam".Nu face un cap de tara chestia cu prietena eu zic ca prioritara este cartea si sa te realizezi dar cu nadejdea in Dumnezeu

| sporu a răspuns (pentru Urzi23):

Da Urzi23, am citit cu atentie ce ai scris. M am gandit mult la partea cu calea bisericii, cred ca o s o urmez in cele din urma...multumesc