| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare este cam lunga dar sper sa imi raspundeti folositor. Ce este mai bun ca sa iti iei mustata (la fete ma refer) cu penseta,cu crema, sau cu benzi? Si daca folosesc crema pentru pielea sensibila este buna? Si benzi cat costa si de unde le pot lua?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cu ceara...asa mi-a spus tipa de la salon.Sunt niste benzi de la Veet pentru zone delicate si costa in jur de 30 lei, dar sunt bune.

| MiniHeart a răspuns:

Eu folosesc penseta. Pe restul` nu le.am incercat, dar sa stii ca are rezultate:*

| youangel a răspuns:

Eu pentru mustata folosesc benzi mie mi se par cele mai eficiente, pentru ca asa firul de par fiind smult creste mai greu, cu crema imediat apare, iar cu penseta eu nu am rabdare, benzile de ceara pentru mustata le poti lua de la farmacie, eu de acolo le iau.

| duckyduckdede a răspuns:

Eu pana acum am folosit doar crema. partea naspa e ca iti creste inapoi exact cum era. In rest e destul de buna, dar am auzit ca nu mai creste asa repede daca o iei cu penseta sau ceara.

| diana040897 a răspuns:

Pai, pentru mai multe eficienta, mustata, ca si restul parului de pe corp trebuie indepartata prin smulgere. De ce? pentru ca prin smulgerea repetata, radacina se slabeste si parul creste mai lent, mai rar si mai subtire. Fie ca il indepartezi cu lama, fie cu crema, radacina nu este smulsa si asta determina parul sa creasca mai repede, mai gros si mai des.
ex: Parul de pe cap:atunci cand se rareste sau creste greu este tuns pentru regenerare.
Mai bine incerci sa iti iei niste benzi speciale de la Veet pentru mustata si sa rogi pe cineva sa le smulga, daca tu nu poti. Durerea nu este insuportabila si este mult mai ok, plus ca in timp te obisnuiesti. Sper ca ti-am fost de folos happy