| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor!
Am si eu o mică întrebare.Ce specialităti se învată la " Oxford"?
*Funda

Răspuns Câştigător
| shyby a răspuns:

Buna! Şcoala este situată în centrul oraşului Oxford, unul dintre cele mai vechi şi renumite centre universitare din lume, ce numără aproximativ 50.000 de studenţi.

Diplome recunoscute la nivel internaţional

Cadre didactice cu înalt nivel academic

Facilităţi excelente (Centrul universitar este echipat cu echipament High Tech: terminale PC cu procesoare Pentium şi Apple MacIntosh cu procesoare G4, aparatură audio şi video de ultimă generaţie.)

Posibilităţi de continuare a studiilor în vederea obţinerii unei diplome universitare sau în cadrul unui curs de 3 luni pentru a intra pe piaţa muncii

Cursurile încep de două ori pe an: septembrie/ ianuarie

Studenţii de la Şcoala de Afaceri şi Media pot lua parte la serbările, festivalurile şi toate evenimentele studenţeşti organizate la Oxford

Cursuri speciale de limbă engleză organizate în colaborare cu SGV English Centre, pentru studenţii care nu stăpânesc îndeajuns această limbă (În cazul în care studenţii urmează iniţial cursuri de limbă engleză, aceştia beneficiază ulterior de 10% reducere pentru programele de specialitate – Publicaţii de modă sau Studiul afacerilor.)...Mult Succes!