| simo90 a întrebat:

Cmf? Ma puteti ajuta si pe mine? Imi puteti spune si mie reteta pentru clatite? Va rog frumos.Sa iasa cat mai bune, mss anticipat!

4 răspunsuri:
| AndreeA_4571 a răspuns:

Ce atata abureala sa iti spun eu cum le faci... iti voi da un link http://www.gustos.ro/......5-259.html succes la preparare. :x

xoxo

by me

| night_crawler a răspuns:

1kg apa minerala, 5 oua.si faina pana se face un continut... da ai grija sa nu fie prea gros. dupa aia iti ies niste chifle...succes la gatithappy

| nutzu' a răspuns:

Le pregatesti, le pui in tigaie si dai drumul la aragaz...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...in general se baga 2-3 oua (dar asta depinde de cate clatite vrei sa faci), 1 plic zahar vanilat, faina, zahar (1 sau 1 1/2 lingura ) apa sau lapte sau apa minerala.

Se bat ouale, apoi pui zahar vanilat, se adauga faina, zahar si apa si se bate pana cand iti iasa un aluat mai gros decat apa!

Apoi cu un polonic pui aluat in tigaie, cat sa iti acopere toata tigaia, dar sa nu pui prea mult ca apoi o sa iti iasa clatita prea groasa!