| missmariaee a întrebat:

Cum a fost prima voastra zi la liceu? Am trecut a 9-a si mi-e frica pentru ca nu cunosc pe nimeni de acoolo.Imi puteti da niste sfaturi?
P.S:sa fiti mai amanuntiti cand scrieti despre prima zi pentru ca as vrea sa vad cum decurge acea zi. Mersi. Dau funda!:*

Răspuns Câştigător
| Cristinaaa57 a răspuns:

Cea mai nasoala zi, jur.m-am dus la careu, nu cunoasteam pe nimeni, eram foarte panicata.intr-un final a strigat clasa directoarea...ne-am dus in clasa cu diriga si am inceput sa fac cunostinta cu colegii.laughing.iti recomand sa nu fi panicata,trebuie sa fi relaxata, pana la urma o sa treaca si ziua asta, nu?! la vestimentatie ar trebui sa porti o camasa fara maneci poate, alba, blugi si tenesi.machiajul ar trebui sa fie compus din :fond de ten, rimel, un ruj decent si un fard pentru sprancene daca e nevoie.prima zi de liceu nu e cine stie ce, doar nu te panica

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Am fost cu cea mai buna prietena, am cazut in aceeasi clasa yay cu inca 2 fete pe care le cunosteam.Am asteptat sa se termine festivitatea bla bla apoi am mers in clasa.Am analizat toti colegii, diriginta ne-a tinut un discurs si ne-a spus mai multe despre liceu. Dupa asta am povestit putin cu cateva colege pe care nu le cunosteam, cred ca am primit carti nu mai stiu

| KamaSutra a răspuns:

Hey,si eu trec a 9-a. Partea buna la mine este ca voi fi in clasa aproape cu aceeasi colegi happy
Sfatul meu este sa fii zambitoare si sa fii tu insati. Astfel n-ai cum sa dai gres. Fii prietenoasa si deschisa spre a-ti face noi prieteni happy

| Doub a răspuns:

Am mers la şcoală şi am început să întreb pe toată lumea: "Heeeeeeeeeeeeeeeeeeei, eşti boboc?".
E doar o zi, o să treacă repede. Vorbeşte cu ei, fii încrezătoare, totul o să fie ok. Şi ei sunt tot nişte copii speriaţi.
Dacă ai facebook şi ştii cu cine ai picat în clasă, ai putea să începi să faci cunoştinţă cu ei acolo.
Curaj, nu ai ce să păţeşti. O să îţi cunoşti diriginta sau dirigintele, o să vă ţină un discurs neinteresant despre cât de minunaţi sunt anii de liceu şi cam atât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am uitat pe edu și am văzut ce colegi am, apoi i-am căutat pe facebook. am vorbit mult, și a fost ok în prima zi.

| Zedge a răspuns:

Nu e nicio problema ca nu cunsoti pe nimeni, eu am avut norocul ca am avut 3 colegi din generala si la liceu, dar daca nu stii pe nimeni, stai calma ca nici in clasa 1 nu stiai pe nimeni si ati ajuns sa va cunoasteti, intre voi, tot ce trebuie sa faceti e sa socializati, in primele saptamani veti parea speriati de bombelaughing ca nu va cunoasteti dar daca esti sociabila nu vei avea probleme si iti vei face prieteni nu doar din clasa ci si din liceu. Bafta!
PS: Ce nu as da sa fiu in locul tau din nou la liceu mi-e dor de vremurile alea si de colegi si ca un sfat nu-ti dorii sa se termine repede liceul, pentru ca abia apoi iti vei da seama ce ai pierdut.