| catagame a întrebat:

Buna tuturor deci înainte invatam (clasa a 5-a) la scoala aveam note destul de mari dar acuma in clasa a 6 a nu mai invata aproape deloc nu mai am note mari acum am note medii ba char iar mai mici. Cum pot sa invat mai bine sa retin sa imi placa cat de cat scoala

2 răspunsuri:
| Muffinss a răspuns:

Găsește câte ceva ce îți place din fiecare materie, la română fă compuneri despre orice îți place, arată-i profesorului, să vadă că te interesează. Așa la fiecare materie, fă ceva să te remarci o singură dată iar apoi vor ști profesorii că ești elev bun.

| Popa_Maria_1989 a răspuns:

N-are cum sa-ti placa scoala. Sistemul nostru de invatamant e praf! Citeste cartile care-ti plac nu cele pe care esti obligata sa le citesti. Invata pentru 10 la materiile care-ti plac si multumeste-te cu 5 la cele care nu te intereseaza.