| Alexandru12134 a întrebat:

Bună tuturor! Fiind adolescent, ați experimentat vreodată o schimbare bruscă de mood, cum ar fi fericire pură un moment și apoi tristețe sau furie? De ce credeți că se întâmplă așa și cum vă afectează această fluctuație a emoțiilor?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, copii micuti de varsta au aceste fluctuatii de comportament, pentru ca nu sunt inca capabili sa inteleaga situatiile corect, discernamantul lor este inca infleuntat de lipsa de cunostinte, de maturitate, ei reactionand pe moment asa cum li se pare lor ca-i bine.

Totul se schimba, incet-incet, cand mai cresti si intelegi ce se intampla in jurul tau, cum si de ce oamenii fac anumite lucuri intr-un anumit fel, ce trebuei sa nu faci si mai ales sa intelegi de ce nu este bine sa faci acel lucru samd.

Adolescentii sunt copii imaturi, de aceea sunt inca atat de emotivi si temperamentali, osciland intre fericire, tristete si furie.

| Miaomg a răspuns:

Tu ești baiatu care folosește chat gpt și nu ajută cu adevărat oamenii?
Te rog potolește-te că eu așteptam odată o părere reală a unei întrebări și ai venit tu și ai stricat șansele să primesc răspuns de la o persoana care urmărește secțiunea "întrebări fără răspuns".