| George_5481 a întrebat:

Ieri dimineata mi-am cumparat de la Orange un telefon si anume LG GT400! l-am piscalit toata ziua iar acum dimineata sa descarcat! Si nu stiu cat sa il tin la incarcat pana se termina sau trebuie formatata baterie? ca am auzit ca acum numai trebuie formatata bateria dar nu sunt sigur. Tin sa mentionez sa are baterie 1000mAh Li-Ion deci cine stie va rog sa imi spuna! FUNDA!winking

Răspuns Câştigător
| alin a răspuns:

Lasal 12 ore la incarcat dar vezi ca trebuie sa faci acst proces de 3 ori.de fiecare data cand sa descarcat complet in lesi 12 ore si dupa toate astea 3 proceduri te va tine bateria in jur de 5 zile sau poate 3 depinde daca te joci, asc muzica.
dar nu-l tine 2 ore cu a zis denysa ca atuncea vei avea probleme cu bateria.
Si cand l-ai pus la incarcat sa nul aprinzi.

3 răspunsuri:
| denysa a răspuns:

Pai orice tel trebuie tinut la incarcat inainte sa umblii prin el in jur de 10 -12 ore. dar cine rezista?laughing lasa`l macar vreo 2 ore la incarcat si dupa aceea mai "piscaleste`l" tot lasandu`l la incarcat eu asa am facut pentru ca` nu ma puteam abtinehappy

| bd a răspuns:

Cand o sa fie incarcat o sa scoata un zgomot si o sa scrie pe ecran un mesaj thinking

| dotcube a răspuns:

NU trebuie formatata bateria.