| ariannakaterine a întrebat:

Bună tuturor! În medie, la ce vârstă se opresc fetele din a crește în înălțime?

Răspuns Câştigător
| irezistibilul a răspuns:

Nu este o varsta anumita, fiecare persoana se dezvolta la ritmuri diferite. Sa ma exprim mai bine, un barbat sau o femeie poate sa se opreasca din crestere si la 16 ani, altii/altele pe la 18, altii/altele pe la 20/21, iar in cazuri exceptionale ambele sexuri pot creste pana la 24-25 de ani, dar acestea sunt cazuri FOARTE rare. Eu la 17-18 ani nu eram cine stie ce inalt, aveam in jur de 173-175, iar acum, la 20 de ani, am ajuns la 184. Fiecare persoana are ritmul sau de crestere, tu continua cu un stil de viata sanatos si o sa mai cresti.

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

14-15 ani în medie.
După prima menstruație mai cresc maxim 5 cm. Tot în medie.
Tu poate vei crește 10, sau 1.

| Felissa13Eden a răspuns:

Eu in clasa a 9-a aveam 1.72 si pana pe la 21 de ani am crescut de 1.76.
Stiu ca 21 e varsta la care te opresti din crescut, practic ti se dezvolta tot corpul si toate organele complet.