| ionela2011 a întrebat:

la ora de civica ne-a dat un eseu sa facem pornind la o asa zisa speta:" adrian asculta muzica la un volum maxim in apartamentul sau. vecinii sunt deranjati si solicita respectarea normelor de convietuire in bloc. adrian considera ca are dreptul sa procedeze astfel pentru ca este locuinta lui."
exista limite ale dreptului de proprietate? argumentati!

1 răspuns:
| iiLexu a răspuns:

Iti dau cateva idei.
Chiar daca este apartamentul sau, Adrian nu are voie sa asculte muzica la un volum maxim deoarece "distruge linistea publica" (ca sa spun asa.)