| Alexandra_7231 a întrebat:

Buna tuturor.Ma numesc Alexandra si am 17 ani.De curand am dat pe net peste un videoclip porno si l-am vizionat.Acum(nu stiu poate am eu ceva)dar dupa asta si dupa tot ceea ce se intampla in tara(violuri.prostitutie etc)m-a facut sa ma gandesc si sa simt ca urasc toti baietii dar si fetele pentru ca si ele sunt fara minte.Sincer am inceput sa urasc faptul ca exista sexul si ma face sa nu mai vreau sa am vreun prieten(iubit)daramite sa ma mai casatoresc.Ma gandesc ca metoda de a face copii e total scarboasa.Adica nu e absolut jenant sa te dezbraci in fata unui baiat, sa te pipaie. dupa aia cum poti sa te mai plimbi cu el pe strada.Nuj de ce dar parca simt ca mi-e rusine sa mai merg pe strada cand ma gandesc ca trec pe langa baieti si barbati care s-au culact cu fete.Simt ca urasc tot si nu mai am niciun chef de viata. Poate pare o intrebare total stupida si care va face sa radeti dar as vrea si eu niste sfaturi si pareri :Cum as putea sa fac sa nu mai gandesc asa si sa imi revin.Precizez ca practic ma comport urat cu toata lumea din cauza asta, chiar si cu parintii mei (cand ma gandec ca si ei au facut dragoste candva sau ma rog etc). Si cand mai vad ca peste tot prin reviste si la tv si prin ziare :doar sex si iar sex, pozitii sexuale si iar sex...pfff doar pentru asta e viata? Asadar ce sfaturi aveti? Cum sa imi schimb gandurile si sa imi revin pentru ca am un dezgus total pentru tot :-

Răspuns Câştigător
| MonicutZZa a răspuns:

Pur si simplu nu te mai gandi la asta. Scumpo, e ceva normal sa ti se para scarbos acum, dar la un moment dat vei ajunge sa iubesti si atunci sa vezi ce-ti vei dori sa te dezbrace, sa te pipaie. Nu te gandi la partea nasoala a sexului, gandeste-te ca la o contopire cu persoana iubita, sa-l simti in tine. Din punctul asta de vedere, e ceva divin. Oricum, asta de care vorbesc eu nu prea e sex, ci dragoste. Sexul este peste tot pentru ca este un subiect foarte comercial. Stai linistita, nu esti singura care gandeste asa, sunt multe femei care raman virgine toata viata. Doar nu te mai gandi la asta happy. Succes :*

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Fireheart1996 a răspuns:

Nu trebuie sa te gandesti ca la o chestie scarboasa. Provoaca placere si in acest mod ai aparut si tu pe terra si la fel toti oamenii.

| virusz a răspuns:

Dai pe un porno full 90min 3d hd (sa fie cu lesbience) si poate iti revii

| virusz a răspuns:

Pune si tu un link!

| AnY_3096 a răspuns:

Poi poate nu e inca vremea sa te gandesti la sex.

avand in vedere chestia cu baietii parerea mea e ca ar trebui sa-ti traiesti viata la maxim happy

| ladymadda a răspuns:

Sincer ma amuza chestia asta, fara suparare. daca e s-o luam logic o fi a scarboasa dar gandeste-te ca fara " chestia" asta nici tu nici eu si nici altii n ar fi existat. o sa ajungi in perioada in care o sa-ti dai seama ca asta e firea omului si nu avem ce face. sper sa scapi de starea asta si sa iti revii.

| αฤðяєэα a răspuns:

Stiu ca este scarbos dar trebuie sa uiti de acest lucru si eu m-am uitat odata si am vazut si o saptamana am vomitat si imi era tare greata incerca sa uiti:*(fundita)plssss:happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sexul nu exista, viata pe pamant nu era. in primul rand nu erai tu, nu existai, nu vedeai lumina zilei. Imi pare rau ca ai tu ideeile astea, uite cum sta treaba poti face sex|dragoste cu baiatul care il iubesti cu adevarat, nu trebuie sa i-ei exemplul fetelor de astazi care cauta numai placere. Daca dupa "legea" asta am fost facuti ce putem noi face? asa e viatahee hee
Asta nu inseamna ca trebuie sa urasti tot ce te inconjoara, toti bebelusii nevinovati care se nasc din dragostea parintilor. Da! exista si copii "nedoriti, accidente" dar cu ce sunt ei vinovati? cu nimic... Intr-o zi vei gasi si tu acel suflet pereche si ai sa ii te daruiesti si tu lui, ai sa ieshi cu el dupa aia pe strada, ai sa vezi.toate gandurile tale se vor schimba! Pupici:*:*:*

| ღ {кαтαℓуηα} ♥ a răspuns:

Nu poti sc nimic scumpo eu te inteleg si sa styy ca n-am ras dupa ce am citit dar asta e viata... candva vei i si u la casa ta cu copii tai si cu barbatu tau te asigur de asta

| ade00 a răspuns:

nu-i nimic scarbos. traim ca sa ne reproducem, ca in fond tot animale suntem.