| anonim_4396 a întrebat:

Subiectul e putin cam jenant pentru mine. Am aproape 20 de ani si nu reusesc sa am o viata intima ok. Poate pentru ca primele partide au fost un total esec acum ma simt inhibata! Sunt impreuna cu un tip de vreo 2 luni si chiar tin la el (atat at se poate tine in 2 luni ),il respect,ma respecta totul e super,pana se ajunge la sex. Sunt constienta ca problema este la mine,pentru ca stau si ma gandesc inainte,nu am incredere in mine, consider ca nu o sa reusesc sa il fac sa se simta ok, nu stiu... intr-un cuvant ma simt mai stangace si cu toate ca sunt constienta ca in timp o sa invat sa ma simt ok si nu o sa imi treaca asa peste noapte fara sa incerc, totusi nu pot. ce parere aveti? vreun sfat? a mai trecut cineva dinte voi prin asta?

Răspuns Câştigător
| e1xtz a răspuns:

Lasa-te dusa de val draguta..nu iti mia calcula ce trebuie sa faci, lasa totul sa vina de la sine si daca ai vreo fantezie nu ezita sa incerci, sigur nu se va supara..in rest alegeti o sambata de club, bea 2-3 cupe(atentie, asta nu inseamna sa te imbeti)si vei fi mai dezinhibata

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca nu esti pregatita nici fizic nici psihic, trebuie sa faci asa incat sa te simti si tu ok, nu numai el

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pont:

barbatii sunt foarte usor de satisfacut, putin se plang de calitatea sexului. daca e sex nu mai conteaza cum iese.

| Oana92 a răspuns:

Cred ca toate fetele trec prin asta, mai ales la inceput. Trebuie sa iti invingi teama si sa te lasi dusa de val. Eventual nu programati o data in care sa faceti asta, faceti totul spontan. Baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rationezi prea mult, iar asta nu te ajuta, nu este timp de a rationaliza lucrurile, caci strici momentul.
Dar in alta ordine de idei, iti zic ca aceste lucruri se fac numai dupa casatorie, altminterea este pacat.
Dumnezeu sa te binecuvinteze!

| MiaAtasiei a răspuns:

Si eu am avut aceeasi parere si nu am rezolvat o desi stiam cum.incearca sa te lasi dusa de val si sa nu te mai gandesti la cum si ce trebuie sa faci dinainte. daca esti incordata adica tensionata cu siguranta va fi din nou un esec

| Dragutza_Paloma_Bianka_1998 a răspuns:

Nu nu am trecut la mine a fost ok, un sfat lasate dusa de val si oricum la 2 luni de relatie nu prea e chimia ce o am eu cu iubi de aproape un an asa nu as sti sa-ti zic poate nu e iubire si doar respect! vreau acum sa adaug parerea mea cand este doar SEX este poate nu asa de ok dar CAND este dragoste este ok clar nu are alcumva sa fie! oricum succes!