| luri a întrebat:

o mica intrebare! este usor de invatat limba italiana? as putea sa o invat si singura? big grin

6 răspunsuri:
| LorenaAnca a răspuns:

Este o limba mai usoara de invatat. Eu am inceput sa invat rusa, care e mult mai grea decat italiana care e usor de memorat si pronuntat. O prietena de-a mea a invatat singura italiana. Sper sa reusesti si tu!

| AlleSiAtat a răspuns:

Nicio limba nu e usoara.winking Dar, totul depinde de tine! Cuvintele acestei limbi seamana si cu romana, dar si cu spaniola.Deci nu cred ca reprezinta MARI probleme. Si daaaa! happy Daca iti doresti cu adevarat, o poti invata singura foarte repede!
Succes! ^^

| AnneMarie78 a răspuns:

Da este foarte usor..seamana foarte mult cu spaniola si romana.:*

| pHoNnNe a răspuns:

Este o limba usoara, si daca esti atent/a la ore, inveti foarte repedehappy

| Alesyaa a răspuns:

Italiana nu este chiar o limba usoara, pentru ca cea mai mare problema este cu accentele, trebuie sa stii cum trebuie pronuntate cuvintele si literele, parerea mea este ca ar trebui sa faci ore sau sa cauti pe net

| AnonimmANNONIMM a răspuns:

Italiana se aseamana putin cu romana.thinking Din cate am inteles e destul de usoara!
Bafta:*