| Vlad10005 a întrebat:

Bună tuturor!
Știe cineva cum deschid conversatile criptate de pe messenger?
Am făcut două conversații criptate pe messenger și când întrunind ele îmi apare că este criptată ^ end to end^ dar nu știu cum să dau ca să îmi dea să pun pinul la converesatie.
Mă poate ajuta cineva vă rog frumos?

1 răspuns:
| alexasloy a răspuns:

Pentru a activa opțiunea de protejare a conversațiilor cu un PIN în Messenger, trebuie să urmezi acești pași:

1. Deschide aplicația Messenger pe dispozitivul tău.
2. Accesează conversația criptată pe care dorești să o protejezi cu un PIN.
3. În partea dreaptă sus a ecranului, apasă pe numele sau fotografia profilului persoanei cu care discuți.
4. Aici ar trebui să vezi opțiunea "Protejare conversație" sau "Protejare cu PIN". Apasă pe această opțiune.
5. Dacă este prima dată când utilizezi această opțiune, vei fi întrebat să setezi un PIN.
6. Urmează instrucțiunile pentru a seta un PIN și pentru a confirma opțiunea de protejare a conversației.

După ce ai activat protejarea conversației cu un PIN, va trebui să introduci acest PIN ori de câte ori deschizi conversația respectivă în Messenger. Astfel, mesajele vor fi protejate împotriva accesului neautorizat. Sper că aceste instrucțiuni te vor ajuta să configurezi protejarea conversațiilor criptate în Messenger!