| anonim_4396 a întrebat:

Buna tututor! Am o mica problema si as vrea sa ma sfatuiti. Acum cativa ani am avut niste probleme de sanatate iar dupa clasa a 8a am intrerupt scoala pentru 3 ani. Dupa am inceput din nou, acum intru in clasa a 10a. Am 19 ani...stiu e urat si eu ma simt rau parca nu mai pot continua liceul asa. As vrea sa il intrerup iar si sa ma inscriu la o scoala profesionala (patiser/cofetar). La liceul unde merg e cam scump iar parintii mei nu mai stau atat de bine cu partea financiara. Vrea cat mai repede sa imi gasesc de lucru, as vrea sa ma mut si impreuna cu iubitul meu. In chirie e cam greu deci ar trebui sa lucram amandoi. Ce sa sfatuiti? Multumesc

3 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

O doamne am 16 ani si trec clasa a 10a
La 19 voi termina scoala si atunci ma voi angaja si ma voi muta cu iubitul
Aste trebuie sa faci si tu dupa ce termini scoala, dar mai e pana atuncilaughing
sincer? iti pierzi cei mai frumosi ani din viatathinking
Si eu cred ca mai bine ai merge la scoala sa ai scoala terminata

| Angelaaa a răspuns (pentru wolder):

Nu te-am pus sa razi de mine ca sunt mai mare intr-o clasa mai mica. Am zis ca am avut probleme de sanatate, iar o data ce nu am putut merge la scoala inseamna ca au fost destul de grave!

| wolder a răspuns (pentru Angelaaa):

N-am ras:-l