| DeCeMaiContează a întrebat:

Uitati cum sta treaba:
Peste 2 saptamani voi merge in excursie la Brasov cu clasa mea si cu alta clasa.Treaba este ca nu prea mai vreau sa merg deoarece:
1. Excursia tine 2 zile(sambata si duminica) si va trebui sa dormim o noapte la un hotel.Ok, eu sunt baiat si va trebui sa stau in camera cu baietii(logic).Eu nu ma prea inteleg cu ei si stiu ca ei nici ei nu ma suporta.Noi va trebui sa alegem cu cine vrem sa stam in camera si ar trebui sa stam cate 4 baieti in camera(suntem 8 baieti).Eu parca vad ca ceilalti 7 baieti se vor "certa" ca nu vor sa stea cu mine in camera.Asa ca decat sa stea cu mine din mila, mai bine nu ma duc.
2. Daca merg, s-ar putea sa stau aproape mereu singur.Am prieteni in clasa, dar ei au si grupurile lor cu care se inteleg foarte bine.Ma inteleg si eu destul de bine cu ei,dar nu fac parte din acele grupuri.
Ce scuza pot inventa ca sa nu mai merg si cum sa fac sa nu se supere diriga? Poate ca totusi se va supara putin pentru ca in momentul de fata ea stie ca vin, dar vreau sa stiu ce pot face ca sa nu se supere asa tare.Eu am acceptat sa merg ca sa nu ma ia la intrebari ca de ce nu vin.
Mentionez ca parintii mei stiu ca nu vor sa merg.
Dau funda!
P.S.:Nu ma judecati!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca stiai ca nu vrei sa mergi in excursie din cauza motivelor de mai sus, de ce ai lasat pana acum sa anulezi excursia, acum cand practic nu se mai poate anula, deoarece totul este platit si banii nu se mai pot returna?
Nu cumva este altul motivul?
Cam tarziu, dupa cum spuneam, sa anulezi ceva!

| Anonima6789777 a răspuns:

Explica-i dirigintei situatia, sau pune-i pe parintii tai sa vorbeasca cu ea.
Nu cauta scuze, spune adevarul poate ea te ajuta in privinta asta.
De ce sa ratezi asemnea ocazie, nu ai nevoie de " prieteni " si " grupuri " pentru a te simti bine in excursie. Eu tot timpul am fost mai pe langa colegii din clasa pentru ca ei erau invidiosi pe mine ca sunt cea mai buna, automat nu ma suporta nimeni si stateam singura. Dirigul stia situatia eram preferata lui. Stateam mai mult cu profesorii, la masa in grup, pe holuri la hotel, in camera am stat cu 2 profesoare si o invatatoare. Totdeauna m-am distrat.
Sau spune ca ai o problema medicala sau de familie.

| WeebTrash a răspuns:

Ii poti spune ca nu esti in localitate in acea perioada sau ca ai o problema de familie.Te inteleg foarte bine pentru ca si la mine in clasa e acea situatie