| AnnaMaryStar a întrebat:

Am si eu o problema.Luna aceasta se fac 2 excursii la mine la scoala. Una este cu diriginta, costa 90 lei, este de 2 zile, stam in tabara (parca), dar nu avem mancarea inclusa. A doua este este cu profa de fizica, tot de 2 zile, coasta 150 lei, stam la hotel si cu masa inclusa.In excursia cu diriga nu prea asi merge pentru ca nu asi avea cu cine sa stau pentru ca noi suntem in clasa numai 4 fete si din cauza uneia nu mai vb nici una cu mine si nu asi avea cu cine sa dorm in tabara.La cealalta s-ar putea sa mearga si cea mai puna prietena a mea si as vrea sa merg si eu.Prima este la Valcea iar cealalta este la Busteni-Predeal.Nu stiu la care sa merg pentru ca as vrea sa merg si cu diriga, dar nu asa avea cu cine sa stau si la cealalta merge si cea mai bune prietene. Ce m-ati sfatui sa fac? La care sa merg?

Răspuns Câştigător
| doni_1852 a răspuns:

Pai stiu si eu sum sunt dirigintele. Toata lumea stie. S-ar supara daca ar afla ca nu mergi cu ea si in shimb mergi cu alta profa. Dar daca tu consideri ca te vei distra mai bine in cealalta excursie.Atunci mergi cu prietena ta. Ii va trece supararea dirigintei oh go on...Nu e un sfarsit de lume. Sper ca ti-am fost de ajutor. Eu una as merge unde cred ca ma voi distra. Astept fundita. love struck

6 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Daca parintii tai suporta cheltuielile celor 2 excursii, atunci e bine sa mergi si sa vezi locuri noi, daca poate doar una singura atunci eu as alege Predealul cu siguranta!

| HBK a răspuns:

Teoretic orice ai alege, cineva tot se supara. Dar tu trebuie sa te pui mai presus de asta si sa te gandesti foarte bine ce vrei tu sa faci, unde vrei sa mergi si cu cine. Te duci unde crezi ca te vei simti tu mai bine, unde o sa fii in largul tau.Trebuie sa faci un compromis. Daca nu risti putin nu castigi.

| LoveGivesYouWings a răspuns:

La busteni si daca mergi si cu cea mai buna pr a ta o sa fie mai tare...decat in cealata distractie placuta

| Biia a răspuns:

Este o tabara, deci trebuie sa te simti tu bine.Pe doamna ta diriginta nu ar trebuie sa o intereseze cu cine mergi.Pana la urma sunt banii parintilor tai nu ai dumneaei.Si cea de a doua mi se pare si mai favorabila din toate punctele de vedere. Distractie placuta!kiss
Take care!kiss

| Puffu a răspuns:

Unde te simti mai bine. Adica la a2a.

| мяaρѕмσкє a răspuns:

Pai avand in vedere ca acum te-ai impacat cu Vali, Andreea, Otilia as zice sa te duci cu diriga nu cu aia de fizicawinking