| girl971 a întrebat:

Un baiat din clasa o place pe cea mai buna prietena a mea.Si ea il place, dar putin. Faza e ca in ultima vreme ea spune ca il uraste.Problema e ca eu simt ceva pt el, dar cred ca e ceva trecator.Saptamana asta prietena mea nu a venit la scoala.Baiatul ma tot tachina,ma complimenta si se uita laa mine, dar subtil.Azi am fost cu scoala la un mall si el ia luat un cadou micut si a rugat o colega sa i l dea, dar apoi l a luat inapoi.Acum cateva zile,cand ma tachina i am dat cateva replici de genu,,lasa tachinarile pt cea pe care o placi,,,dar el a spus ca nu o place(dar in soapta).De fiecare data ma tachineaza si ma da exemplu in glumite de genul,,ea e de vina,,(eu sunt cea mai cuminte din clasa). Oare ma plaace sau e doar imaginatia mea? Daar daca prietena mea il place, nu am de gand sa merg mai departe in povestea asta.Nu vreau sa atric peietenia cu ea, mai alea ca nu sunr siguraa de ce simt.CE sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| ok69okey a răspuns:

Da,daca se uita la tine si zambeste dupa ce te tachineaza, e clar ca te place, sau macar te simpatiseaza, incearca sa il cunosti sa vezi ce fel de baiat este, poate ca e genul care le place pe toate.primesc si eu o fundita?

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca te tachineaza, te place pe tine nu pe prietena ta.
Vorbeste cu prietena ta. Spune-i ca ti-ar placea baiatul, dar ca daca ea il place, nu ii vei strica relatia si vei sta departe. Iar daca spune ca nu sau ca il uraste, intreab-o daca are ceva impotriva sa incerci sa fii tu cu el. Dar respecta ce iti spune prietena ta daca vrei sa o pastrezi.

| girl971 explică:

Nu sunt sigura daca il plac.Sunt fff confuza.Ea spune ca il uraste, dar nu o cred.Cum imi pot da seama daca il plac cu adevarat?

| girl971 explică:

Nu,nu e genul ala se baiat.Am incredere in el, il cunosc de la gradinita.