| satanionutsq a întrebat:

Buna
un remediu de stres.
in ultima vreme sunt extrem de stresat. si nu pot inlatura asta.
niste tehnici. ceva anume care sa ma ajute putin?

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Exista tehnici de autorelaxare si autosugestie.Citeste despre ele si practica`le.Te vor ajuta enorm sa te relaxezi.

| RagnarokR a răspuns:

Iti iei un animal de companie, caine sau pisica si te joci cu ei. scapi de stres si iei si tu din veselia si bucuria lor.
daca nu te lasa parintii, poti sa incepi sa te joci, fie jocuri first person shooter, in care efectiv scapi de toate frustarile si stresul si te descarci, fie un joc mmorp, pentru a te relaxa si a uita de probleme din lumea reala.

| ALittleDeath a răspuns:

De obicei cand sunt stresata ma uit la seriale. Sau ascult muzica in timp ce citesc cate articole pe net, depinde, uneori caut sursa stresului si incerc sa gasesc o rezolvare.
Ai putea medita. Cauta pe net despre asta. Sau dormi.