| Evelinmariaa a întrebat:

Sunt fata si de foarte mult timp am extrem de multe coșuri pe spate. Niciodata nu pot sa scap de ele. Știți vreun remediu care sa ma ajute?

6 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

O mana de ajutor din partea iubitului/prietenului

| sorinake a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Sa inteleaga si Maria, nu te refereai la ajutor din partea iubitului sa ii stoarca cosurile laughing)
Corect? big grin

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru sorinake):

Corect! Sa o insotesca pana la medicul dermatolg, era ideea.

| vladorcolac a răspuns:

Uite aici un sfat REAL : fa un creai concentrat intr-o oala de vreo 10 litri cu musetel, menta si patlagina. Inainte sa torni amestecul, strecurat desigur in cada, adauga o mana dr bucarbonat de sodiu si doua trei maini de sare. Stai minim 30 de minute. Repeta de 2 ori pe saptamana. Efectele se vad deja la o zi de la prima baie, insa iti recomand sa faci asa macar de 4/5 ori pentru efect indelungat. Si asigurate ca iti speli macar cu un prosop ud spatele inainte sa te culci, deoarece si transpiratia creaza multe cosuri.

| gălbenea a răspuns:

Cred ca cea mai buna solutie este sa lasi timpul sa le 'rezolve'. Dar daca nu ai rabdare, poti trece pe la o farmacie sa intrebi sau la dermatolog

| IoanaDraguta a răspuns:

Cel mai bine consulta un medic dermatolog