| GabrielaBtw a întrebat:

Buna, unul din planurile mele de vara este sa merg in alta tara cu prietenul meu, dar inca nu sunt majora. Am nevoie de procura sau vreo declaratie de la AMBII PARINTI? Sau poate sa faca un singur parinte?

Răspuns Câştigător
| NellieLovett a răspuns:

Ai nevoie de imputernicire de la ambii parinti si insotitor major. Trebuie sa mergi la un notar.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, declaratie de la ambii parinti si insotitor major, altfel nu poti parasi tara

| GabrielaBtw explică:

Pai doar un parinte este in tara, celalat poate sa faca declaratie din cealalta tara si sa o trimita sau ceva de genul? laughing