| Deutzeuh a întrebat:

urasca oamenii din danemarca sunt oameni fara creier.unii.am o intrebare. s-a oprit masacrarea delfinilor Calderon? vreau sa aflu. eu ador delfinii si am vazut niste imagini socante.va rog spuneti'mi. sa oprit?

2 răspunsuri:
| batmobile a răspuns:

Nu spune asta despre oamenii din nord, pentru cei din Danemarca sa vanezi delfini in Insulele Feroe e ca o traditie in tara lor, una profitabila.Am vazut imaginile cu zeci de delfini morti si marea plina de sange nici mie nu mi-a prea placut, nu din mila pentru delfini ci din cauza ca se distruge ecosistemul.
chiar daca se interzice prin lege masacrarea nu se va opri, mereu vor exista braconieri si oameni care tin la traditie.De exemplu si japonezii ucid balene si le vand pe piata neagra(pentru sushi presupun) si sunt aparati de guvern...ei nu recunosc, spun ca le "captureaza" sa faca experimentewinking, iar in China patrupedele, cateii in special sunt jupuiti de...vii! Si asta se intampla la ei de secole
asa ca respecta-i pe cei din Danemarca, pe langa alte natiuni ei sunt intregi la mintewinking

| Ariyana a răspuns:

Hey happy.Da, si eu am vazut imaginile acelea, sunt de-a dreptul socante.La ei este o traditie, dar este o traditie de 2 lei sincer.Delfinii sunt prietenii oamenilor si ei ii omoara cu cruzime.Sa le fie rusine! Cu danezii nu am absolut nimic, sunt oameni foarte politicosi si ii respect, dar traditia aceasta este cruda.Nu s-a oprit inca, dar ca sa iti demonstrez ca danezii sunt oameni de caracter majoritatea, ei fac anual un sondaj si incearca sa opreasca masacrarea delfinilor. Sper ca te-am ajutatwinking.