| Georgianaaa742 a întrebat:

Buna utilizatori TPU! Vroiam sa va intreb ce exercitii sunt bune pentru cresterea mai rapida a sanilor? Si ce exercitii sunt bune pentru muschii fesieri si de pe abdomen?winking

Răspuns Câştigător
| MoZila15 a răspuns:

Pentru marirea sanilor nu exista dar pentru fese :stai culcata pe o parte si ridica piciorul in mod repetat pana sus, stai pe genunchi si coate si la fel ridica piciorul indoit la 90 de grade.Pentru abdomen:asaza-te pe un scaun cu spatar de care sa ti mainile la spate si ridica picioarele indoite la 90 grade sau poti face flotari. Daca le faci regulat ajuta

2 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Stiu ca anumite alimente favorizeaza cresterea sanilor dar nu o garanteaza. E mai mult treaba genetica acolo si oricum la 13 ani e prematur sa ii masori.
Pe la 16-17 da, ar trebui sa ii vezi aproape definiti si sa te gandesti daca sunt sau nu suficienti pentru cine ii apreciaza.

| LordCroft a răspuns:

Nu cred ca exista exercitii pentru marirea sanilor dar poti sa faci flotari pentru ai intari