| emgirl a întrebat:

Bunahappyva rog care stiti sa-mi dai statusuri de indiferenta, dragoste, tristete etc...plssbig grinbig grin Funda:*

Răspuns Câştigător
| Солнышко a răspuns:

Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta,vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta!
Daca in noaptea asta va veni cineva,sh te va baga intr-un sac,nu te speria,ci din contra,BUCURA-TE pentru ca cineva te-a cerut cadou de ANUL NOU.
Sa iubesti implica riscul de a nu fi iubit inapoi. Sa speri implica riscul de a fi ranit. Sa incerci inseamna sa risti sa dai gres, dar riscuile trebuie asumate, deoarece cel mai mare risc in viata e sa nu-ti asumi niciun risc.
La fiecare margine de vis,ramane o dorinta!
Orice sfirsit are un inceput...
In cotidian, exista miracole ce se repeta mereu.
Daca nu eu, atunci tu-pentru ca toti avem dreptul la o sansa.
Fiecare cadere ma face mai puternica, fiecare tradare ma face mai tare, fiecare barfa ma face mai importanta.
Nu-i place plimbarea, nu merge cu floarea.Nu-i plac romantismele, vrea provocarea.
Credem ca frumusetea nu este o dovada de noroc,ci ca se afla in interiorul fiecarei femei!
FERICIREA nu e decit un vis,DUREREA e intotdeauna reala.
Stiu ca viata merge inainte, asa trebuie sa fie Stiu ca toata lumea spune : de ce tocmai mie? Incerc sa nu arat mereu cat de mult ma doare,Si-astept la fel ca toti sa apara raza de soare.
" Iubirea este singura pasiune care te rasplateste cu o moneda fabricata de ea insasi,jertfa."
Sa nu-ti faci niciodata iluzii in privinta kuiva,cine are nevoie de tine cu adevarat,te va gasi oriunde nu te-ai afla,si inca ceva,mereu sa tii cont,ca daca nu te iubeste pe tine,deci o iubeste pe alta,na-i ce-i face,asa e viata.
Îi ignorăm pe cei ce ne adoră,Îi adorăm pe cei ce ne ignoră,Îi rănim pe cei ce ne iubesc, Şi din păcate îi iubim pe cei ce ne rănesc.
Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ce inseamna fericirea. ​
TE LOVE-sk!
De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu.De v-ei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu…
Cel mai trist lucru este sa te simti in plus acolo unde, candva, tu inseamnai totul!
Arta flirtului,o privire cit o mie de cuvinte!
Nu știu dacă tu ma placi,dar știu sigur un lucru,că eu te iubesc!
Vreau ceva dulce! Te vreau pe tine aici,langa mine! happy
Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce? A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger!
Atentie cand un barbat iti spune ca te iubeste din adancul inimii. Inseamna ca totusi mai exista destul loc si pentru alta deasupra.
Iubirea ne ajuta sa vedem cit e de frumoasa viata...
Numai iubirea,doar iubirea,iti da sperante sa traiesti...
Il iubesc da prostutu nu-si da seama.sad;(
Am găsit un inamik,cu numele de pupic,ți-l trimit rapid ca e mic,și l-am prostit, e mort după buzele tale, daca nu te pupă moare!
Am avut o zi proasta si intodeauna zambetul unui baiat dragut ma inveseleste. Vrei sa imi zambesti?
Esti frumos, dragut, chipes… dulce ca mierea dar ma deranjeaza faptul ca nu pot fi langa tine…pentru un baietel pe care il iubesc sh tin la el nespus de mult!
Dumnezeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o sg. inima? Pt. ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti…
Daca plec,hai vii cu mine?
Ochii tai,ochii tai ma innebunesc,ochii tai,ochii tai ce mult ii iubesc, ochii tai vai de viata mea, ce bine ar fi de iasi mai avea
Alfabetul incepe cu litera "a", numaratoarea cu "1", tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine...
Vorbesc cu el, dar te am în gând pe tine. Îl ating pe el, dar te simt pe tine. Îl sărut pe el, Gândindu-mă că te sărut pe tine. M-am cuplat cu el, ca să te uit pe tine. Cu toate astea.Nu-l iubesc pe el, Te iubesc pe tine!
Daca ai fi pamant m-as ingropa cu tine. Daca ai fi apa m-as ineca cu tine. Daca ai fi aer m-as sufoca cu tine. Daca as fi foc te-ai arde cu mine?
Mi-am pierdut ursuletul de plus,nu ai vrea tu sa-mi alini singuratatea? ​
Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti?
Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui…
Visez doar la tine, visez ca sa fii mereu linga mine. Oare visul meu va deveni realitate?
In prezent o sumedenie de baieti se "indragostesc" de trupul fetelor, dar oare cam catzi dintre ei se indrgostesc si de sufletele lor?
Ca o ploaie in desert ai aparut.Am simtit ca ma pierd intr-un sarut. M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor.M-ai facut sa te ador.
Crezi in dragoste la prima vedere, sau trebuie sa mai trec o data?!
Mi-e-atat de dor de tine, incat as da si ultima farama de paine celui care mi te-aduce inapoi.
Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…
Telefonul l-am asteptat sa ma suni dar nu ai sunat! Ca sa-ti aud vocea care ma alina, de ce vrei sa uiti tot ce a fost intre noi?!
Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.
luna e lumina noptii iar tu esti lumina mea spune-i lumii sa dispara ca sa te pot saruta
In lume sunt 8 minuni, 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu,aceea esti tu iubirea mea!
In ziua in care te- ai nascut,a plouat, Au fost lacrimile lui dumnezeu,care a pierdut cel mai frumos inger pe care il avea.crying
Nu am vrut sa ma ranesti,dar ai facut-o, nu am vrut sa te iubesc, dar.si pe asta am facut-o,nu vreau sa te iert,dar…o voi face!
Tu de vei iubi pe alta… eu nu pot sa te opresc,dar te rog, sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC!
Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparat nestiind ca viata mea esti tu big grin
As vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi totul s-a pierdut…
Voi pastra mereu in amintire dragostea curata.Voi spera mereu intr-o iubire cum n-a fost vreodata...
Asa am fost intotdeauna, asa am fost si voi mai fi...Ca mine pe pamint e una, alta tu nu vei gasi!
Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te v-or impiedica sa vezi stelele.
ingeras din cer picat, ochii tai m-au luminat... dintr-o singura privire s-a nascut a mea IuBiRe.

1 răspuns:
| alexandraplay a răspuns:

Cand cineva va putea sa scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te iubeste mai mult ca mine