| Abc_1759 a întrebat:

Ceva statusuri de dragoste şi/sau de tristeţe ştiţi?

Răspuns Câştigător
| AnneMarri a răspuns:

*de dragoste*
!Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''... Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas... Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste.si probabil ca.te va iubi mereu.

Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate. nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea. -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul. -Nu ma voi casatori daca nu pot vedea...La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb -"Nu ma pot casatori cu un orb a spus fata si s-a intors sa plece Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog"

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu :D
E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit
erau odata u print si o printesa,ei se iubreau mai mult ca oricine,asa ar trebui sa fac eu cu tine

Hai sa ne inpartim lumea .luna mie, stelele tie. oceanul mie. Pamantul tie . dar mai bine totul tie si tu mie.

mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale.
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat.

Te iubesc.am scris pe zapada dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte. Te iubesc am scris pe plaja. dar un val obraznic. v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuvESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA. pentru ca te iubesc. si o sa te iubesc cat voi exista

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!
It's gonna take a miracle to bring me back,
And you're the one to blame.

Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna

Nu sunt rea snt smecherita si e baieti sunt iubita nu ma crezi hai la-ncercare sa vedem care pe care

.daca acum te-as intr` dc stele kd` mi-ai spune ca sunt lacrimile tale cand ramai singur`-<
daca te-as intr` dc soarele apune`mi-ai zice ca nu exista noapte fara luna`:D
.iar daca te-as intr` dc nu exista noapte fara luna` mi-ai raspunde:
e ca` si cum m`ai intr` dc nu pot exista eu fara tine?

To love someone is to see a miracle invisible to others

ma scuzati de deranj ati primit un mesaj cu un pupik d noapte buna... dupa trecere va rugam sa adormiti si sa visati expeditorul:*

un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere.Potzi plange cand ejti fericit,poti sa razi cand inima iti plange
Ca o ploaie in desert ai aparut.
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor
M-ai facut sa te ador
daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla,acuma nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc[:X]si asta e tot ce conteaza
www.statusuri.ro
*triste*

incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii.fumez clipe ca si km as fuma sentimente,beau vise ca si km as bea sperante u m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.tie iti datorez clipele desarte in kre am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti.dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta.datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea...de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni :((
Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi

Va veni o data vremea cand in urma vei privi ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru. ma-i lasat sa plec
Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine

Daca crezi in vise,atunci vei dormi toata viata:((

Sunt ca un inger fara aripi fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate:(
Prietenii falsi sa imi dea un Buzz. astazi fac prezenta.
Am pierdut tot ce aveam şi după ceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

Cel mai trist este sa te indragostesti d baiatul p care il iubeste cea mai buna prietena a ta , stiind ca n-ai nicio sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu -l poti avea Doare, trece Trece oare? Doare si nu trece
Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca ... tot ce poti face este sa fi o persoana iubita , restul depinde de ceilaltzi.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie altora s`ar putea sa nu le pese...
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierzi
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata ci PE CINE ai
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altzii mai bine sa faca . ci cu ceea ce poti sa faci tu
Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor ... ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva
Am invatat ca oricum ai taia orice lucru are 2 fetze
Am invatat ca trebuie sa te despartzi de cei dragi cu cuvinte calde s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi
Am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca NU MAI POTZI
Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie , cand trebuie , indiferent de consecintze
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat , dar nu am dreptul sa fiu si rau
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distantza iar asta e valabil si pentru iubirea adevarata
Am invatat ca , daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu. nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten oricum te va rani din cand in cand iar tu trebuie sa`l iertzi pentru asta
Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de altzii cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi , lumea nu se va opri pentru durerea ta
Am invatat ca oamenii la care tzii cel mai mult , iti sunt luatzi prea repede
Am invatat sa iubesc , ca sa pot fi iubit
Am invatat cca o persoana care este dragutza cu tine , dar se poarta urat cu chelnerul , NU este o persoana dragutza(foarte important fi foarte atent la asta . nu exista exceptzii)
Am invatat ca cel mai bine e sa fi om , nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul
Am invatat ca daca vrei sa ai ceva trebuie sa luptzi si sa mergi inainte fara sa te uitzi , sa ceri aprobarea celor din jur
Am invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima
Am invatat ca increderea se castiga
Am invatat sa accept
Am invatat sa traiesc
Am invatat ca daca`i ajutzi pe altzii din tot sufletul , primesti inzecit inapoi
nu-ti visa viata,traieste-ti visele.:X:X:X;)
Ai FoSt FrUkTuL InTeRzIs DiN KrE Am GuStAt ... acum FaRa TiNe ToTuL E schimbaT

cand omul drag te-a parasit nu regreta ca te-a iubit a fost un las si te-a lasat nu regreta ca a plecat se va intoarce intr-o zi si eu din nou iti va vorbi...nu-l asculta inselator cu glasul lui nemuritor.ca el sin nou v-a pleca si tu din nou vei suferii cum ai facut din prima zii

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!
Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea

cand te-am cunoscut mi-a fost teama sa te plac cand te-am placut mi-a fost teama sa te iubesc cand te-am iubit mi-a fost teama sa nu te pierd.iar acum cand te-am pierdut,mi-e teama ca nu te voi mai avea niciodata.
Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare

Sick of crying tired of trying Yes! I`m smiling ! But inside... I`m dying
am o viata de trait
si in lacrimi am iubit
am plecat si tine minte
nu iubi fara cuvinte

am invatat multe lucruri despre tine:stiu ca-ti place sa te joci,dar joak-te cu viata ta nu cu a mea,stiu ca-ti place sa razi dar razi de tine nu de mine,stiu ca-ti place sa controlezi dar controleaza-te pe tine ca eu ma descurc,stiu ca-ti place sa-ti bati joc dar bate-ti joc de tine nu de mine,stiu ca-ti place sa risti dar risca tu caci eu am riscat destul si mai stiu ca-ti place sa iubesti dar pe tine pe altii.din fericire am iesit din viata ta pentru ca tu asa ai dorit,atunci am plans dar acum imi dau seama ca daca nu se intampla asta ma transformai in omul de tinichea
Visele nu ti le dau! nu m-i le poti lua! Sa visez e viata mea :(:x
Cand sufletul meu nu va mai fi,cand clopotul va bate sa parasesc pamantul cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul cand viata pentru mine nu va mai exista numai atunci si eu pe tine te voi uita.
intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA.DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA "daca eu exist tu ce rost mai ai? PRIETENIA raspunde "ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

2 răspunsuri:
| Inna65 a răspuns:

Poti sa le iei de pe acest site, http://www.statusuri.name/, dar cauta pe la paginile mai vechi ca pe acolo is statusuri mai frumoase... sper ca am fost de ajutor:D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da , uite aici cateva winking Le-am mai postat la un raspuns , le dau copy pentru ca sunt foarte multe .

Uite , eu am cautat pe net si am gasit cateva statusuri frumoase si triste , bineinteles sad Inainte sa ti le spun , voi incepe cu o poezie foarte draguta care mi-a placut mie big grin ( pentru un status trist )

Sa nu ma intrebi iubitul meu,
In lipsa ta daca mi-e greu,
Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,
Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,
Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,
Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,
Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,
Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,
Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,
Si suferinta si tristetea;
Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,
Nici daca am cunoscut iubirea,
Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,
In jur de pot sa mai privesc,
Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,
Nici daca vad pe cer ca-i soare,
Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,
Frumosul meu cu suflet bland,
La orce-ai vrut sau vrei sa sti,
Raspunsuri,inger vei primi,
In lipsa ta mi-e greu iubire,
Iubesc,traiesc an amintire,
De chipul tau ami este dor,
Eu fara tine vreau sa mor,
In noapte lacrima-mi ascund,
De dragul tau iubire pling,
Cu tine-n gand adorm cu greu,
In vis apari mereu mereu,
Cei frumusetea?chipul tau,
Cei suferinta?dorul meu,
Cei tristetea?viata mea,
De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,
Ca am putut sa te cunosc,
Sa te ating suflet frumos,
Si am putut sa-ti simt iubirea,
Si am aflat ce-i fericirea,
Daca zimbesc o fac prin lacrimi,
Daca privesc nu-s ochii mei,
Ca nu mai am lumina inger,
De cand te-ai departat de ei,
Nu stiu,nu vad daca e soare,
Nimic acum nu are rost,
Secunda fara tine doare,
A fost frumos,frumos a fost!

Banuiesc ca e cam lung pentru un status , opteaza pentru o singura parte din poezie , care iti place mai mult happy

Acum statusurile...( scuze daca unele se repeta )

.In intuneric tu esti lumina care ma tine in viata , singura mea speranta , singurul motiv care ma mai tine la suprafata.
-2.Afara-i frig si innorat.Stau singur/a,trist/a si suparat/a.Afara ploua si-i urat,simt inima-mi vibreaza-n gat.Tu acolo eu aici vad lumini de licurici,tu esti acolo iar eu aici.
3.Durerea ce in suflet o port,nu pot sa o mai suport.In lacrimi ma topesc,in lacrimi ma trezesc.De ce oare te iubesc?
4.Petalele care cad nu se mai lipesc,inimile care se despart nu se mai unesc,lacrimile care curg nu se mai opresc.
5.Am invatat ca daca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul.
6.Cea mai grea lovitura pentru mine, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul

1. cand cineva este nervos din cauza ta,ai ocazia sa afli ce gandeste cu adevarat despre tine
2. nu merita sa plangi ptr nimeni,iar cei care merita,nu te vor face sa plangi.
3. daca cineva iti spune Te Iubesc,sa-i spui ca minte caci iubirea nu se spune ci se simte
4. nu rupe firul prieteniei caci,chiar daca il legi la loc,nodul ramane
5. am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde sa o pierzi.
6. am invatat sa zambesc chiar si atunci cand doare...
7. Imi place sa ma plimb prin ploaie pentru ca nimeni nu vede ca eu plang
8. Intr`o zi DRAGOSTEA s`a intalnit cu PRIETENIA...DRAGOSTEA o intreaba pe PRIETENIE:daca eu exist tu ce
rost mai ai? PRIETENIA raspunde : ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima
9. nu rascoli cenusa trecutului, caci poate vei gasi SCANTEIA care te va arde.REGRETULsad
10. Multi rostesc cuvantul `Prietenie`happy
Dar putini il inteleg.sad
11.Adevarata prietenie este ca un trandafir ;nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde
12.Sfarsitul nu se programeaza.el se simte
13.Viata o intelegi prinvind in spate si o traiesti privind inainte
14.Dintre toate cuvintele triste, cele mai triste sunt "ar fi putut sa fie
15.fericirea e un miracol care sterge intr-un minut toata durerea de-o viata
16.Daca razi,toti vor rade cu tine.daca plangi,vei plange singur
17.Viata e ca un film,iar noi suntem actorii...pacat ca nu putem fi si regizorii,sa putem schimba scenariul vietii dupa cum dorim

1.A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
2.Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca s-a intamplat !
3.Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape
4.Grea e viata unui peste Cand traieste pe uscat, Dar mai grea a unei fete Cand iubeste un baiat!
5.E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie
6.Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!
7.Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici
8. Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin
9. Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mie dor de tine!
10. Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile ptr mine nu vor mai exista,atunci dar nici atunci eu nu te voi uita
11. Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea…
12.As vrea sa colorez padurea,
Sa pot s-o fac in mii de feluri,
Sa pot sa inteleg iubirea,
Ce se coboara dinspre ceruri!
13.Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…
14.Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!? "
15.Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…
16.Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…
17.Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine.
18.A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna.
19.Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere
Si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi...
20.Deseori zambetul celui care sufera e mai trist si dureros decat lacrimile celor ce plang!

1.Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine . dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…
2. Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm…
3. Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile…
4. Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang!
5. Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!
6. Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru
tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei
vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul…
7. Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti
se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece,
intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot…
8. Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…
9. Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!?
10. Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc
dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…

Am mai gasit ceva foarte interesant ...poate iti place happy

Boy - Ceau draga
Girl – Ceau
Boy – Mi-ai lipsit azi la scoala. Unde ai fost?
Girl - Scuze, a trebuit sa ma duc la medic.
Boy - Oh de ce?
Girl – Nu-I nimic…un control de rutina
Boy – Ok
Girl - Am pierdut ceva?
Boy - Nu, doar niste notite
Girl - Ok
boy - Yeah
Girl - Am o intrebare:
Boy - Zi
Girl - Cat de mult ma iubesti?
Boy - Sti ca te iubesc, pui
Girl - Yeah ...
Boy - De ce intrebi? S`a intamplat ceva?
Girl - Nu. Nu s`a intamplat nimic
Boy – Bine
Girl - Cat de mult iti pasa de mine?
Boy - As muri pentru tine
Girl - Chiar?
Boy - Da draga. Dar s`a intamplat ceva?
Girl - Nu. Sunt bine
Boy - Bine. Asa sper.
Girl - Chiar ai muri pentru mine?
Boy - M`as impusca pentru tine oricand
Girl - Chiar?
Boy - Da. Hai pui, s`a intamplat ceva?
Girl - Sunt bine!
Girl - Trebuie sa plec. Ne vedem maine
Boy - Bine. Ceau. Te iubesc
Girl - Te iubesc!

Ziua urmatoare la scoala

Boy – mi-ai vazut prietena astazi?
Mate – Nu
Boy – Oh
Mate - Dar a fost ea ieri aici nu?
Boy – Da, stiu
Mate - Dar stii cum sunt fetele…
Boy – Yeah
Mate- Ce mai zici?
Boy - ma duc la ore.
Mate - Ne vedem mai tarziu.

In aceeiasi seara
-ring-

Girl - Alo?
Boy - De ce nu ai fost azi la scoala?
Girl - M`am simtit un pik rau.
Boy - estibine acuma?
Girl - Trebuie sa plec….vrea mama sa vorbeasca la telefon
Boy - O sa astept
Girl - S`ar putea sa dureze…te sun eu mai tarziu
Boy - Bine. Te iubesc
Girl - Eu cred ca ar trebui sa ne despartzim
Boy - CE? DE CE?
Girl - Te iubesc
>click < (inchide telefonul)

Fata nu vine 3 saptamani la scoala si nu raspunde nici la telefon

Boy - Ceau. Ce faci?
Mate - Nimic. Ai mai vorbit cu fosta ta prietena?
Boy – Nu.
Mate - Deci nu ai aflat?
Boy - Ce sa aflu?
Mate - Cred ca ar trebui sa iti spun ea ce s`a intamplat
Boy - Amice…ce s`a intamplat?
Mate - Suna la numarul asta…433-555-3468

Baiatul suna la numarul acela dupa ore

-ring-

Voice - Buna. Aici spitalul
Boy - Poftim? Trebuie sa fi gresit numarul. Imi caut prietena
Voice - Care este numele ei?

baiatul ii da informatiile

Voice - Da. Este pacienta noastra in momentul de fata.
Boy - Ce naiba? Ce s`a intamplat?
Voice - Camera ei este 466, corpul A
Boy - Ce s`a intamplat?
Voice - Mai bine veniti la spital
Boy - STAI! NU!
*dial tone*

Baiatul merge la spital.camera 466, corpul A. Fata sta intinsa pe patul de spital
Boy: - Esti bine?
Girl - ...
Boy - Scumpo te rog spune ceva
Girl - Eu…
Boy - Ce?
Girl - Am cancer. Doar aparatele ma tin in viata….in seara asta ma vor deconecta.
Boy - Ce naiba?de ce? De ce nu mi-ai zis nimic?
Girl - Nu vroiam sa te fac sa suferi.
Boy - Dar eu te iubesc….plange
Girl - Si io te iubesc.nu fi trist.eu intotdeauna o sa fiu alaturi de tine.
Nurse - Orele de vizita s`au terminat.

Baiatul pleaca, fata este deconectata de la aparate si moare

Ziua urmatoare:

Baiatul este gasit mort cu un pistol in mana si un billet langa…

In billet scria:

"Am luat un glont pentru ea"

Si la final iti mai scriu cateva poezioare pentru status , destul de dragute :

De ce am crezut in tine
De ce am crezut ca esti si ca
Vei fii intotdeauna alaturi de mine
De ce imi amintesc mereu
,,Cuvintele tale"
Si de privirea ta care ma facea
Sa cred ca toata lumea e a mea!

Imi amintesc cum ai plecat
Si mii de lacrimii
In urma ta am varsat
Imi aminesc si acum
Nu te preface ca nu stii
Cand ai plecat de mine ai uitat
Ce dragoste a fost
N-a avut nici un folos
Nimic nu mai are rost!

Sper ca ti-am fost de folos si ca te-am ajutat