| mitsuc a întrebat:

Buna va rog din suflet sa ma ajutati. Dau funda.happy
Ideea e ca in august vreau sa plec la prietenul meu in constanta [eu fiind din bucuresti], intr-o vacanta de o saptamana.
Nici nu ma gandesc sa-i spun mamei pentru ca nu o accepte niciodata.
Daca ii zic., ca ma duc intr-o excursie cu colegii o sa afle de la parintii lor ca nu sunt in nici o excursie
straight face
Imi doresc sa stau o saptamana acolo, cu prietenul meu dar ce sa-i spun mamei? pentru ca ea nu o sa accepte nici in ruptul capului sa ma duc la elstraight face
help
crying(

Răspuns Câştigător
| StilSanatos a răspuns:

Vorbeste cu o prietena sau 2 care in timpul in care tu vrei sa pleci sa fie si ele plecate undeva, sau macar sa nu-si faca aparitia prin fata mamei tale, si daca pretenele tale au niste mame mai dragute sa le spuna lor ce vrei sa faci si daca vor intelege o sa tina tacerea, incearca si varianta asta, sau poate gasesti o modalitate sa o comvingi pe mama ta, o sa te descurci,

4 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ai grija, totul porneste de la o minciuna. Infrunta-ti parintii, spune adevarul, simte-te libera, niciodata n-ai sa invingi c-o gogomanie, mai devreme sau mai tarziu, tot se va intoarce impotriva ta. Si tocmai impotriva celor care te-au nascut si te-au educat sa-i minti?

| dedesh a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa ii spui adevarul. dar acum.depinde.cati ani ai? daca esti mai mare(de la 16-17 in sus)o poti ruga si ii poti explica de ce vrei sa te duci si ca nu faci nimic rau.

daca alegi varianta sa o minti, poti ruga o prietena foarte buna, pe care ea o cunoaste sa te acopere, fara sa vorbeasca cu parintii ei. ii poti spune ca plecati doar o saptamana si ca o vei suna sa o asiguri ca esti bine si nu ti se intampla nimic.

mult succes!

| delix a răspuns:

Spune-i ca te duci la bucinii prietenei tale cele mai bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-le mai la toti.Macar,de te lasa sau nu, ai constiinta curata ca n-ai mintit pe nimeni si o sa inteleaga si prietenul