| LoveForShania a întrebat:

Va rog, e ceva urgent. Deci, in scoala mea cunosc un baiat care ma placea foarte mult, enorm, ma tot intreba daca vreau sa fiu cu el, etc.etc. Dar la un moment dat, tatal meu a auzit niste,, minciuni" de la un alt baiat referitor la faptul ca cica eu eram impreuna cu el, desi nu era adevarat. Apoi tatal meu s-a luat de el si i-a spus sa ma lase in pace. Eu il placeam intr-adevar pe el, mult, dar din cauza parintilor nu puteam fi impreuna.
De atunci, el i-a zis unui coleg de-al meu, un prieten de-al lui :,, Ea e foarte frumoasa, dar nu imi mai fac de lucru din cauza tatalui ei."
Si de atunci (saptamana trecuta parca), el nu mai e ca inainte. Nu ma mai saluta, ma ignora, inainte cand treceam pe langa el ma urmarea cu privirile dar acum nici nu se mai uita la mine. Eu il plac, dar el. din ce in ce ma ignora, cred ca ma mai place, dar nu mai e ca inainte, din cauza tatalui meu.

Intrebarea mea este: Cum pot rezolva totul? Adica, sa devina ca inainte. acum ma enerveaza ca nici nu se uita la mine si eu chiar il plac.
Cel putin stiu ca nici eu nu stiu ce vreau! Vreau sa fie ca inainte, dar tot nu pot fi cu el. Sunt. ciudata!

1 răspuns:
| smile a răspuns:

Buna! sincer si eu sunt ciudata:]uneori nici eu nu stiu ce vreau si ce imi doresc mai exact.Cand vine vorba de baiatul pe care il plac sunt confuza si ciudatasad. Revenind la porblema ta.Cati ani ai mai exact? te intreb pentru ca daca ai o varsta frageda este normal ca tatal tau sa isi faca probleme si sa se ia de acest baiat.Ar trebui sa porti o discutie cat se poate de serioasa cu el si sa ii explici ca tu nu ai nicio vina si ca tu chiar il placi.In privinta tatalui tau nu stiu ce sa zic. Tu vorbeste cu el si ajungeti la o hotarare.Succes