| unknown_2513 a întrebat:

povestea mea e cam ciudata

sunt in clasa a 9-a la un liceu forte bun din bucuresti.cand am ajuns nu cunosteam pe nimeni. dar am intrat intr-un cerc de colegi di clasa mea.colegii cunosteau si alte persoane din liceu.astfel stand i fiecare pauza in acel cerc.am cunoscut un baiat care parea interesat de minedupaacel moment d fiecare dat cand ma intalnea ma saluta si ma privea din cap pana in picioare labalul bobocilor el a participat la mister si a castigat dupa concurs m-am intalnit cu el in club si m-a strans in brate iar eu l-am respins am dansat cu el toata noapte si mi-a spus ca ma place mentionez ca eu nu il placeam atunci si m-a intrebat indirect dac vreau sa fiu cu el iar eu am spus ca ma mai gandesc la plecare mi-a spus sa tinem legatura si a doua zi mi-a dat add pe mess iar eu la scoala am ras de el cu niste prietene si cred ca a auzit despre asta de atunci prietenii lui s-au cam distantat de mine iar el nici nu ma mai saluta si nici nu se mai uita la mine dar eu am inceput sa-l plac (mentionez ca mai multor fete din clasa ii plac de el)

ce sa fac?

va rog dati-mi un sfat

Răspuns Câştigător
| AndrogynBeauty a răspuns:

Păi l-ai rănit. Ok, poţi să-l refuzi elegant, dar să-l bârfeşti şi să râzi de el, e cam urât. Nu ştiu ce să-ţi spun să faci acum, dar ai putea să iei tu iniţiativa (pentru că tipul te place), să vorbeşti cu el, şi să-l inviţi la un suc/film/cafea pentru împăcare. Şi poţi să-i ceri scuze, să ştii că nu e nimic umilitor în asta, e un act de demnitate: ai greşit, recunoşti şi-ţi ceri scuze. Sunt convins că lucrurile vor evolua bine dacă faci aşa. Oricum, altă variantă nu prea ai, decât dacă nu cumva vrei să rămâi izolată şi să-ţi iasă vorbe că eşti nesuferită, bârfitoare, rea... Hai, adună-te, trage aer în piept şi luptă pentru tine!

3 răspunsuri:
| Divya_4333 a răspuns:

Singura metoda e sa-i ceri scuze, ia-ti inima-n dinti si invita-l undeva!
Idem AndrogynBeauty.winking

| Adina_3463 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si sa-i spui ca iti pare rau ca ai ras de el. e cea mai buna cale. Poti incepe discutia pe mess daca te ocoleste in realitate. Bafta!

| unknown_2513 explică:

Mersiandrogynbeautysper sa am curajul...nu zic ca sunt o lasa dar de fiecare data cand imi amintesc de clopele atat de frumoase din club imi vine sa plang pentru ce am facut.mai ales ca acum toti prietenii lui ma evita si se uita urat la mine oricum sper ca ma va ierta sincr nu prea am curajul sa vorbesc cu el crying