| BubuuLinna a întrebat:

Bunasad va rog eu ff mult dau toate funditele din lumee crying :*:* ajuattima la o problema imi trebuie pe maine neaparat si nu stiu sa o fac straight face nu os tiu cine ma ajutatonguecryingstraight face

se da
triunghiul ABC
masura lui A este de 15 grade
masura lui B este de 95 grade
AD=DB
CE=EB

se cere
masura lui B?
masura lui D?
masura lui E?

va rog eu mult repeet dau o mie de funidte si o mie de voturi :*:* happy

4 răspunsuri:
| BubuuLinna explică:

Bine si daca nu mai putut ajuta macar puteai sa te abtii ma

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Siteul nu permite rezolvarea temelor scolare sau rezolvarea la alte exercitii. Imi pare rau dar site-ul nu este facut pentru a-ti face temele.
Scuze,
Pa, pa.
( Si scuze ca nu te-am putut ajuta sunt foarte stresata pentru ca maine ne da test la biologie si trebuie sa invat mult ).
Gandeste-te bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum hai cu stupidu'winking