| Anonim1321 a întrebat:

Sunt o persoana timida si nu stiu ce subiecte de discutie sa abordez cu colegii de clasa! Nu prea stiu nimic despre orice! Ce sfaturi mi-ati da?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| EGGc a răspuns:

Despre materie, de exemplu tema la mate, recomand o persoană mai "normală " (nu întreba cel mai "popular " copil, dar nici cel mai inteligent, cineva care invata binisor si vezi ca a inteles la ora, va fi mai usor de abordat și se va simti bine daca vede ca cineva observa ca a lucrat ). O/il întrebi dacă a inteles, cum a facut tema si o/il rogi frumos sa iti explice, după ce "înțelegi ", plângete ca nu prea înțelegi la ore (ceea ce preda profesorul), vorbeste despre alti profesori mai stricti, schimba subiectul subtil si intreaba ce face in timpul liber ( gen: cum iti faci timp sa înveți), când afli ceva ce ii place mergi pe asta ( daca nu iti place spune-i ca nu înțelegi si dai ocazia sa vorbeasca ). Toată lumea e ca tine, rușinoasă ai așteaptă ca celălat sa faca primul pas, ai nevoie doar de putin tupeu, vorbeste des cu acea persoana după aceea până devine obișnuința si ai un prieten.
Bafta!

| Anonim1321 explică (pentru EGGc):

Multumesc frumos pentru sfat! Dar problema e ca nu prea am prieteni si in afara scolii si as vrea sa ma dezvolt pe partea de comunicare, sa pot vorbi despre subiecte mai profunde! Plus ca as vrea sa am o iubita...

| EGGc a răspuns (pentru Anonim1321):

Înafară școlii ai putea sa începi să practici ceva, dansurile populare de exemplu, iti faci prieteni si o metodă de a face bani (când ești chemat la nunti), daca nu dansuri poti practica un stil de lupte, sa începi să faci cursuri de canto, actorie sau desen etc.

| Anonim1321 explică (pentru EGGc):

Mulțumesc mult de tot! Te-am răsplătit cu o fundă!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu obișnuiam să tac.