| Ady321 a întrebat:

Va rog raspundeti cat mai multi! Este urgent! Sa zicem ca îi dau unei persoane "Raport" pe Facebook.
I se sterge contul definitiv?
Poate să isi faca alt cont cu acelasi nume?
Poate vedea cine i-a dat Raport? Sau cate persoane?
Pierde toate conversatiile?
Mai poate recupera ceva cand isi face alt cont?
Este permanent?
Îi sterge contul sau doar il blocheaza?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu vede cine l-a raportat.
Nu se poate răspunde cert la restul întrebărilor - depinde de gravitatea faptei raportate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă mai multe persoane raporteza acel cont, doar atunci va fi închis
Când își face alt cont nu mai poate recupera nimic, dar își poate pune același nume ca inainte
Dacă i se șterge i se șterge permanent
Dacă îi dai raport nu îl blochezi, doar îl trimiți spre Facebook pentru a-i controla activitatea