| ancaaaaaaa a întrebat:

.Vara trecuta am vazut multe fete pe strada vopsite diferite culori deschiseee(gen: roz albastru mov etc).Eu am parul saten si la vara as vrea sa ma vopsesc cu nuantator.Stiu ca am parul saten si nuantele deschise nu vor prinde bine.Cu ce culoare sa ma fac
DAU FUNDA CELUI MAI BUN RASPUNS... ♥

Răspuns Câştigător
| WildS0ul a răspuns:

Iti sugerez albastru/verde. Eu am avut asa varfurile vara trecuta. Nu e nevoie de decolorant sau ceva...si foloseste albastru de metil. e absolut genial. Adevarul e, ca la prima spalare iese pe haine, dar dupa nu mai ai nicio problema. Plus ca daca pui o cantitate mare, te tine foarte mult. Eu am fost asa toata vara. Si dupa un timp, se face verde. E foarte faina chestia, iti sugerez sa incerci. happy

| ancaaaaaaa explică (pentru WildS0ul):

Ai parul saten? Ca ma intereseaza daca prinde albastru albastru sau doar niste reflexii...

| WildS0ul a răspuns (pentru ancaaaaaaa):

Da. e saten inchis. Bine, nici albastrul nu iese deschis. Iese albastru inchis. Dar e albastru, clar. Si se vede. laughing

4 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Daca te vopsesti sau iti schimbi cumva culoarea parului trebuie sa ai in vedere mai multe aspecte - ce iti place tie, culoarea naturala a parului, culoarea pielii si a ochilor...
Daca ai pielea usor aurie, daca e deschisa cu pometi rozalii, daca e maslinie cu tonuri de piersica - poti alege blondul miere si capsuna sau auriu, ciocolatiu deschis, rosu cupru, saten deschis, saten rece si castaniu inchis.
Depinzi mult de culoarea naturala a parului, mai ales daca vrei un look cat mai natural. Fa in asa fel incat culoarea aleasa sa fie in aceeasi categorie cu cea naturala. Exista 2 categorii - culori calde / reci.
Calde : saten inchis cu reflexe aurii sau rosiatice, blond capsuna si blond auriu.
Reci : cafeniul, negru albastrui, saten cenusiu, saten chihlimbar, rosu acaju, blond platinat si blond ultra-deschis.
Dacă ai ochii negri, căprui închis sau albaştri, e indicat să alegi culori reci ca: negru cu reflexe de abastru sau roşcat; maro închis cu tonuri de cenuşiu; blond cenuşiu şi chiar alb. Evită pe cât posibil nuanţele de auriu, blond pal, roşcat aprins sau cu reflexe portocalii. Şi, dacă vrei un aspect mai îndrăzneţ, poţi alege un ruj în tonuri de roşu, prună sau mov-lila.
Pentru ochii verzi şi căprui mediu sau căprui cu reflexe aurii cele mai potrivite nuanţe sunt cele calde. Alege una dintre următoarele culori şi pune-te în valoare: maro-ciocolatiu, maro-auriu şi tonurile mai închise de blond. În nici un caz, nu alege albastru, roşcatviolet sau negru. Aceste nuanţe te vor ajuta să obţii imaginea dorită şi vor da armonie chipului tău.
Sper ca am ajutat.

| unpustiobisnuit a răspuns:

Ce zici de mov