| adryutzza13 a întrebat:

Vi s`a mai intamplat vreodata sa aveti un sentiment de deja vu? Mie mi se intampla des...cand sunt cu prietenii uneori simt ca s`a mai intamplat o data asta cu aceleasi replici.laughing si stiu ce vor zice ei dinainte happy

8 răspunsuri:
| Fillaide a răspuns:

Eu traiesc asta foarte des, vorbesc cu cineva sau fac ceva, si apoi imi dau seama ca parca am mai facut candva exact aceleasi lucruri, am spus aceleasi replici etc.Numai ca cand incerc sa imi dau seama ce urmeaza nu pot, iar cand se intimpla lucrurile in urmatoarele cateva min iarasi imi sunt cunoscute. E foarte ciudat.

| Zenithf a răspuns:

Se intampla, explicatia poate fi de cele mai multe ori banala, esti de atata timp cu ei incat ai ajuns sa-i cunosti bine si sa stii ce gandesc. Poate chiar s-a intamplat ca ei sa fi spus acelasi lucru mai demult. Alteori se intampla - cum am patit eu - sa mergi pe un drum si sa ai impresia asta, dar asta a fost si normal cu mine, ca pe drumul ala mers si acu' 20 de ani si mai bine.
Singura faza tare ce ti s-ar putea intampla ar fi sa simti asta in imprejurari noi, cand mergi intr-un loc unde n-ai fost niciodata, sau vorbesti pentru prima data cu o persoana, asta as numi si eu deja-vu.
Pace!

| Shinen a răspuns:

Pai da, am patit de cateva ori. Intr-adevar este foarte ciudat.laughing

| Marcelino a răspuns:

Mie mi se intampla destul de rar si mai mult in legatura cu niste imagini sau locuri pe care le vad.Am o senzatie ciudata ca si cum le-as cunoaste dinainte chiar daca nu am mai fost acolo si simt cum mi se dubleaza bataile inimii. Uite un link interesant:http://www.intrebare.ro/Deja_vu.html

| SeNyS a răspuns:

Da, de ft multe ori am simtit asta...simteam ca o reconstituirelaughing... aveam o senzatie ciudata!

| cr1st1n1k a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat d multe orilaughing

| laviniaerg a răspuns:

Clar am mai patit. e o senzatie ciudata. la inceput, cand nu staim ca e normal asa ceva, credeam ca am ceva probleme cu capu laughing dupa m-am linistit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mie mi se intampla foarte des. Este ciudat.