| maya1030 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa fiti intr-o relatie si sa nu stiti daca doriti sa o continuati sau nu? Asta mi se intampla mie acum si ma simt aiurea nu stiu ce sa fac. Ma poate sfatui cineva?

Răspuns Câştigător
| axel007 a răspuns:

Da,in aceeasi situatie sunt si eu acum,sunt intr-o relatie cu o fata dar nu as mai vrea sa continui, nu ma atrage in mod deosebit, dar totusi m-am obisnuit cu ea si nu pot sa ii spun in fata ca vreau sa ne despartim. Dar pana la urma cu siguranta asta voi face, pentru ca doar o viata am si nu vreau sa imi pierd vremea in relatii aiurea si sa stau doar din obisnuinta. happy Acum vezi tu ce faci, incearca sa alegi cea mai buna varianta PENTRU TINE in primul rand!happy

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fă-ți ordine în gânduri și sentimente, gândește la rece și ia o decizie.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mi s-a intamplat. Si culmea, chiar cand nu-mi dadeam seama ce trebuie sa fac, persoana cu care aveam o relatie facea ceva ce ma deranja si gaseam raspunsulbig grinlaughing.
Acum...depinde numai de tine. Daca simti ca te sacrifici pentru relatie, atunci clar nu are rost sa o mai continui. Sa stii, increderea e baza unei relatii.
Gandeste-te ce s-ar intampla daca v-ati desparti si ce s-ar intampla daca ati continua relatia. In ce situatie esti mai fericita?happy

| Ichnat a răspuns:

Analizeaza relatia pe o foaie de hartie (ca sa vezi totul mai bine) si pune in doua chenare "de ce da" si "de ce nu" sau ceva in genu' happy

| kx123 a răspuns:

Da, si pana la urma am ajuns la concluzia ca trebuie sa ma despart de persoana respectiva, nu merita sa stai degeaba / din mila, daca nu mai simti o atractie. Viata e scurta!

| monycutzza a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situtie. Si sincer cred ca trebuie sa ma gandesc serios la chestia asta pentru ca nu vreau sa ranesc pe nimeni, nu stiu daca il mai iubesc sau nu. Eu te sfatuiesc sa te gandesti f serios la chestia asta, pentru ca poti suferi si tu, poate dragostea ta este in alta parte.

| Blondtuzuuumk41 a răspuns:

Parerea mea: Ai putea sa mai acorzi timp relatiei sa vezi cum evolueaza...trece timpull, poate le rezolva el pe toate. Daca dupa ceva timp esti in acelasi stadiu posibil sa nu fie el''alesul''. Please zi-mi ce zodie esti tu si el happy

| Rozabela a răspuns:

Pai depinde de ce nu mai vrei sa o continui? gandeste-te bine..sa nu fie ceva pe moment si dupa aia sa iti para rau. analizeaza tot ce ati facut impreuna sau nu:* nu asculta de nimeni. ceea ce crezi tu poate e mai bine.

| maya1030 explică (pentru Rozabela):

Ca sa fiu mai explicita treaba sta cam asa:avem ceva timp de cand suntem impreuna 4 luni daca nu ma insel nu sunt genul de fata care sa tina socotelile astea. Relatia a fost una frumoasa pana acum dar in urma cu cateva zile l-am suparat cu o chestie ( nu pot spune ) asa si ne-am certat putin dar a doua zi am discutat si am ajuns la concluzia ca nu avem incredere unul in celalalt dar el se simte bine langa mine si nu vrea sa ma piarda asa ca am mai ajuns la o alta concluzie aceea de a face in asa fel incat sa avem incredere unul in celalalt. Insa aici vine marea problema suntem orgoliosi din cale afara iar eu am renuntat la orgoliul meu ca sa ne fie bine insa el nu prea si nu sunt fericita acum si daca analizez cu tot ce a fost argumentele de a continua relatia sunt egale cu celelalte. Si aici e marea mea problema nu stiu ce ar trebui sa fac sa-i spun ca sunt nefericita sa nu-i spun daca nu va reactiona asa cum imi doresc?