| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum si cu cine ati petrecut cand ati avut majoratul? Ce idei imi puteti da pentru majorat? Avand in vedere ca iubitul este plecat in afara, si prieteni/colegi nu am apropiati.

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna. Eu nu am facut o petrecere sau ceva de genul, doar am iesit cu doi prieteni, am mancat ceva si ne-am plimbat prin parc. Nu ai chiar niciun prieten apropiat? Atunci ai familia. Iti poti organiza un majorat cu familia ta. Poate ai verisori cu care te intelegi bine. Tot ce conteaza e sa ai DOAR peroanele dragi langa tine. Nu conteaza ce faci, daca ai pe cine trebuie langa tine, totul o sa iasa super.

| anamariarot a răspuns:

Am fost și eu într-o situație asemănătoare. Nu plănuiam să-l sărbătoresc, dar am avut parte de o surpriză din partea iubitului și a părinților. Am stat cu ei și îți spun cu toată sinceritatea că prezența lor a fost incomparabilă, nu ar fi egalat-o nici 100 de invitați. Mi se par puerile cele cu iz de nuntă, cu persoane care se bârfesc între ele, dar „bravează" într-o seară.
Iubitul chiar dacă nu este lângă tine fizic, îți este aproape sufletește și asta contează enorm. La mulți ani de pe acum, să fii fericită, iubită și să îți realizezi toate dorințele!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am petrecut.
Am baut bere ieftina cu niste tipi

| DavidoffUser a răspuns:

Petrecerea cea mai tare e aceea in care te simti bine alaturi de cei apropiati! Cele mai tari petreceri au fost intotdeuna acasa pe la vreun coleg sau la gratar.Important e sa te simti bine, nu sa faci 1 milion de poze si sa stai la masa ca la nunta doar ca sa "fii in randul lumii " (intotdeuna am urat expresia asta ).
Fa un gratar cu familia ta, un tortulet, sampanica si vei avea parte de o zi incredibila.Si cand vine prietenul tau, puteti sarbatori atunci "majoratul" cum se cuvine.La multi ani!

| Lina1993 a răspuns:

Eu am inchiriat un foisor mai mare, am adus mancare, bautura si muzica si am invitat prietenii apropiati. Am stat acolo pana spre dimineata, a doua zi. Daca nu prea ai persoane apropiate, gandeste-te la ce persoane dragi ai langa tine si organizeaza ceva mai micut, intr-un spatiu mai restrans. Daca sunteti putini, ai putea face rezervare la un restaurant cu specific chinezesc sau cu ce specific iti place tie (sa fie ceva mai elegant putin, avand in vedere ca e vorba de majorat). In alta ordine de idei, faceti ceva ce nu faci in mod obisnuit. Poti sa iti iei persoanele dragi si sa calatoriti in alt oras, de exemplu. Daca ziua ta e vara, poti petrece doua zile la mare. Daca ramai in oras, fa-ti un program. Mers la un un film, apoi mancat si baut ceva in oras. Nu trebuie sa fie neaparat ceva foarte pompos ci sa te simti tu bine. Ai mai putea inchiria o camera la un hotel si sa faceti comanda de mancare, bautura plus filme bune big grin. Gratarul ar mai fi o idee, alege o zona in afara orasului si faceti un gratar. Nu te stresa prea tare, succes!