| Paulla25 a întrebat:

Voi fetelor ce folositi pentru epilare? Ce recomandati ca e cel mai bun? A si am 14 an., Multumesc

7 răspunsuri:
| ElleElenaElle a răspuns:

Eu folosesc aparatul si e foarte bun. Sper sa functioneze si la tine la fel ca la mine.Te pupic. Funda?

| claustrofob a răspuns:

Hei! Eu te-as sfatui sa folosesti cu incredere ceara sau epilatorul... Din contra acestea iti fac firul de par mai subtire iar in timp o sa-ti creasca tot mai rar...Cremele epilatoare sunt la fel ca si un aparat de ras, taie firul de par doar de la suprafata pielii, radacina ramane iar in 2-3 zile trebuie sa te faci din nou.E mai dureros cu aparat sau ceara dar e mai bine!winking

| DorDeFlori a răspuns:

Daca te faci cu aparatul o sa-ti creasca mult mai mult NU INCERCA o stiu din propia experienta. Eu folosesc cremele epilatoare de la Farmec sunt ff bune. Intinzi crema pe picioare, stai 15 min si pe urma o iei cu o carpa sau cu un burete si te speli iti lasa pielea fina si parul creste in 2-3 saptamani. Ai putea sa folosesti si gama Veet. Foloseam inainte sa descopar cremele epilatoare de la Farmec, apropo, mai mult pe 12 lei nu dai pe un tub si iti ajunge sa te faci de 2 ori big grin

| Marrythenight a răspuns (pentru DorDeFlori):

2-3 saptamani? rolling on the floor)))))))) tu auzi ce zici acolo? cu crema aia, imi creste in 3-4 zile. straight face

| DorDeFlori a răspuns (pentru Marrythenight):

La mine asa e... bine nu am nici par mult.

| alina657 a răspuns:

Eu folosesc crema VEET pentru a ma epila.

| Paulla25 explică (pentru alina657):

Cum e crema VEET e buna? Ce sampon folosesti?